Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zobaczyć niewidoczne (FOTO)

LEGNICA. W Galerii Ring odbył się finisaż wystawy „Zobaczyć niewidoczne”, której autorka - Aneta Kublik - otrzymała w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018.

Zobaczyć niewidoczne (FOTO)

 

Artystka zaprasza widza do swojego wewnętrznego świata pełnego niechcianych, głęboko skrywanych emocji i doświadczeń: lęku, niepokoju, cierpienia. Wchodząc do galerii wyruszamy w intrygujący, ale i przerażający nocny rejs po nieznanych wodach. Oglądane obrazy odzwierciedlają świat pogrążony w ciemnościach. Na pierwszy rzut oka płótna sprawiają wrażenie całkiem czarnych. Patrząc na nie doświadczamy tego samego wrażenia, co spoglądając nocą na wody oceanu. Dopiero kiedy popatrzymy dłużej, podejdziemy bliżej, spojrzymy pod innym kątem, zaczynamy dostrzegać ukryte w czerni kształty. Rozpoznamy w nich figury i motywy znane z popularnych swego czasu pejzaży leśnych ze zwierzyną łowną. Nie znajdziemy tu jednak sielskiej atmosfery spokoju emanującej z tamtych tradycyjnych płócien. Sarna na obrazach Anety Kublik to bezbronna, czujna istota w każdej chwili gotowa zerwać się do ucieczki przed drapieżnikiem czy myśliwym. Jej świat to nie zalana słońcem leśna polana, ale pogrążona w gęstej ciemności, tajemnicza i potencjalnie złowroga kraina.

Przechodząc od obrazu do obrazu, stajemy się widzami niemego przedstawienia, które przygotowała dla nas autorka. Czarne powierzchnie płócien ożywają, kiedy zmienia się punkt widzenia i kąt padania światła. „Niewidoczne” obrazy młodej artystki możemy oglądać w nieskończoność, za każdym razem dostrzegając w nich nowe kształty i treści.

Fot. Mariusz Witkowski

{gallery}galeria/rozrywka/30-08-19-zobaczyc-niewidoczne-fot-mariusz-witkowski{/gallery}

Powiązane wpisy