Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Legnica wciąż oddycha srebrem

LEGNICA. W Legnicy wciąż czynne są dwie wystawy związane z tegoroczną, jubileuszową edycją Legnickiego Festiwalu SREBRO.

Legnica wciąż oddycha srebrem

 

W Muzeum Miedzi jeszcze do połowy września oglądać można HandMade – polską sztukę srebra lat 1945 – 1979 - wyjątkową wystawę, prezentującą korzenie współczesnego polskiego złotnictwa i jego rozwój w latach powojennych. Wystawa ukazuje wybrane prace powstałe w latach 1945 - 1979 (datą graniczną jest data I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO, który odbył się w Legnicy). Prezentowane są na niej prace polskich powojennych mistrzów złotnictwa (Henryka Grunwalda, Józefa Fajngolda, Mamerta Celmińskiego, Jadwigi i Jerzego Zaremskich) oraz te powstałe w Spółdzielniach Pracy Rękodzieła Artystycznego takich jak Imago Artis, Orno, Warmet czy Rytosztuka. Dodatkową atrakcją wystawy jest oryginalny stół z pracowni złotniczej Józefa Fajngolda.

Natomiast do Otwartej Pracowni Sztuki (ul. Chojnowska 19) zapraszamy na wystawę pt. 40 lat SREBRA w Legnicy. Jest to nowocześnie zaaranżowana prezentacja materiałów informacyjnych i archiwalnych ukazujących najciekawsze momenty z 40-letniej historii legnickiego SREBRA. Na wystawie zobaczyć można m.in. najciekawsze prace, które brały udział w legnickich konkursach sztuki złotniczej, zdjęcia, filmy i wydawnictwa związane z Festiwalem. Wystawa powstała z myślą o legniczanach, którym SREBRO towarzyszy od początku swojej historii, w trakcie której stało się jedną z najważniejszych w Europie, międzynarodową imprezą prezentującą współczesną, awangardową biżuterię.

 

Powiązane wpisy