Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wystawy w Galerii Sztuki oraz Muzeum Miedzi czynne tylko do soboty. Potem online

LEGNICA. Tylko w czwartek i piątek można jeszcze odwiedzić wystawy w Galerii Sztuki oraz Muzeum Miedzi. Od soboty decyzją rządu m.in. galerie i muzea zostają zamknięte do 9 kwietnia.

Wystawy w Galerii Sztuki oraz Muzeum Miedzi czynne tylko do soboty. Potem online

Galeria Sztuki

Galerie będą czynne dla odwiedzających w czwartek i piątek od 14.00 do 18.00. Wystawa malarstwa Karoliny Jaklewicz „Ojciec odchodzi”, prezentowana przy pl. Katedralnym, otwarta niespełna dwa tygodnie temu, to nietypowe rozprawienie z męskim światem, które jest wynikiem artystycznego „przepracowania” śmierci ojca. 12 marca odbył się wirtualny wernisaż, którego zapis dostępny jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=y3ISMr2Uq_8.

Druga wystawa, to czynna od lutego w Ringu (Rynek 12) ekspozycja „Dialogi” Jerzego Kosałki, na której autor funduje nam własne przemyślenia, zawłaszczenia i wersje dzieł i wydarzeń z dawnej i najnowszej historii sztuki, także wrocławskiej. To pełna humoru, udawanej uszczypliwości i inteligentnych żartów dawka nie tylko kunsztu artysty, zakrapianego „CosałColą”, ale i historii sztuki, w której nie brakuje największych nazwisk, jak Da Vinci, Malewicz, Duchamp czy Warhol. Ekspozycję tę można obejrzeć także wirtualnie, na międzynarodowej platformie Kunstmatrix https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/4611021/dialogi-alternatywna-historia-sztuki-wed%C5%82ug-jerzego-kosa%C5%82ki-dialogues-an.

Muzeum Miedzi

Jeszcze tylko dziś i jutro (18 i 19 marca) można zwiedzać wystawy Muzeum Miedzi w Legnicy. Wstęp w tych dniach jest dla wszystkich bezpłatny. Zapraszamy od godz. 10 do 17.

Także do Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu (czynne od godz. 11 do 17).

To zatem ostatnia okazja, by przed zamknięciem poznać otwartą w tym tygodniu znakomitą wystawę modelarską „Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze".

To także dobry czas, by obejrzeć wystawy, które dobiegają końca:
- malarstwo znakomitego i kontrowersyjnego malarza Edwarda Dwurnika i jego ekspozycję „Wątki lokalne”
- najnowsze zabytki, o które w ubiegłym roku powiększyły się muzealne zbiory zebrano na ekspozycji „Nasze najnowsze 2019”.
- prace malarskiego nagradzanego wiolonczelisty Krzysztofa Okonia na wystawie „Mój świat. Moja modlitwa”

Polecamy również wystawy stałe
- „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”, czyli interesują opowieść o miedzi, jej wydobyciu i sposobach wykorzystania, także w sztuce.
- „Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji”, która opowiada o niezwykłym budynku, będącym nie tylko dziełem architektury baroku, ale także znakomitym miejscem pozwalającym poznać historię Europy.

Powiązane wpisy