Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wirtualne legnickie spacery historyczne

LEGNICA. Kilkadziesiąt miejsc, wiele ciekawostek i sześciu przewodników. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne. Tym razem będzie to cykl pięcioodcinkowy. Trzy pierwsze spacery ruszą już podczas wakacji.

Wirtualne legnickie spacery historyczne

Pierwszy 4 lipca. O biznesach tych wielkich, i tych małych opowie Marcin Makuch. Ruszymy w podróż do niemieckiej Liegnitz, która swą wielkość zbudowała głównie dzięki kreatywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Poznamy też polskich przedsiębiorców i powojenny przemysł Legnicy. Pokażemy wyroby, z których słynęło miasto i które miały wzięcie także za granicą.

Wirtualne legnickie spacery historyczne zawsze o godz. 14 w niedziele: 4 lipca „Śladami małych i dużych legnickich biznesów”, 25 lipca „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”, 29 sierpnia „Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic”, 26 września „Legnica w objęciach Marsa. Wojsko w życiu miasta do 1914” i 31 października „Nie od razu zamek zbudowano. Grodziska w okolicach Legnicy”.

Termin: 4 lipca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września i 31 października o godz. 14
Miejsce: strona internetowa Muzeum Miedzi, FB, YouTube
Organizator Muzeum Miedzi w Legnicy

………………………………………………………….

Legnickie Spacery Historyczne zaczęły się dwa lata temu, w 2019 r. W ramach projektu Muzeum Miedzi zorganizowało siedem takich wędrówek, podczas których jego pracownicy odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególne miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W 2020 r. spacery były kontynuowane, ale w przestrzeni cyfrowej. Projekt, czyli pięć filmów wyemitowanych w internecie, udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Ponieważ wirtualne spacery odniosły sukces, muzeum kontynuuje projekt. Po raz kolejny historycy opowiedzą o zapomnianych miejscach oraz przedstawią nie zawsze znaną historię Legnicy. Podczas pięciu spacerów przybliżą historię niemieckiego i polskiego przemysłu w Legnicy, zabiorą w piękne zakątki Zakaczawia, pokażą urok legnickich kamienic, a także opowiedzą, jakie znaczenia miało wojsko w życiu miasta, natomiast miłośnikom wątków archeologicznych przypomną, jak powstawały okoliczne grodziska. Filmy będą dostępne na naszym muzealnym Facebooku, kanale YouTube oraz stronie internetowej.

Powiązane wpisy