Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Warsztaty biżuterii zero waste

LEGNICA. Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty tworzenia biżuterii „z odzysku” z Arkiem Pasożytem. Podczas spotkania ten nietuzinkowy artysta opowie o taktykach zero waste/freegan i przybliży techniki pracy nad autorską DIY (do it yourself – „zrób to sam”) biżuterią. Uczestnicy warsztatów zostaną zaznajomieni z plastycznymi sposobami kształtowania i przetwarzania pierścionków, naszyjników, kolczyków oraz innych ozdób – w zależności od zapotrzebowania. Efektem końcowym wydarzenia będzie wspólne stworzenie DIY kolekcji i małej wystawa podsumowującej zajęcia. Warsztaty odbędą się 6 maja, w sobotę, w godzinach 15.00 – 17.30 w Pracowni Otwartej przy ulicy Chojnowskiej. Wydarzenie jest częścią kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO, która przypada na dni 5-6 maja i jest flagowym przedsięwzięciem legnickiej Galerii Sztuki.

Warsztaty biżuterii zero waste

Arek Pasożyt – artysta wizualny, autor m.in. „Manifestu Pasożytnictwa”, który jest próbą krytycznego podejścia do sytuacji artystów w społeczeństwie, a zarazem deklaracją programową. Praktykę pasożytnictwa uprawiał przez kilka lat „na ciele” instytucji kultury, tworząc i mieszkając dzięki gościnie wybranych galerii. Z czasem przeszedł do projektów żywicielskich, realizując zaangażowane społecznie projekty związane z osobami wykluczonymi: bezdomnymi, bezrobotnymi i Romami. Uprawia aktywną krytyką polityki kulturalnej naszego kraju („Deklaracja Sprzeciwu” Grupy nad Wisłą, akcja „Głodówka”). Wśród jego zainteresowań jest także troska o zmianę świadomości w myśleniu o przyrodzie – próbował bronić Rysów przed „polskim kompleksem wielkościowym”, działa na rzecz zwierząt. Prowadzi liczne warsztaty inspirowane ideą zero waste. Doktorant w AAH UMK w Toruniu (Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych). Uczestniczy w wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą starej, niepotrzebnej, biżuterii. Zajęcia przeznaczone dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia. Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 535 600 599.

Powiązane wpisy