Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Parada perkusyjna przeszła ulicami Legnicy (FOTO)

LEGNICA. Rozpoczęła się, 19 już edycja, Festiwalu Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA”. Przez dwa kolejne dni w centrum miasta legniczanie będą słyszeć dźwięki instrumentów perkusyjnych, wśród których na pewno wyróżnią mocne uderzenia bębnów. Tradycyjnie pierwszego dnia tego muzycznego wydarzenia, którego organizatorem jest Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności podczas parady perkusyjnej . Pochód instrumentalistów perkusyjnych, uczestników festiwalu, ulicami w centrum miasta, poprowadził Jacek MUZIOŁ - pomysłodawca i koordynator Festiwalu Rytmu DRUM BATTLE – LEGNICA, na co dzień nauczyciel w klasie perkusji w miejscowym ZSM.

Parada perkusyjna przeszła ulicami Legnicy (FOTO)

Tegoroczna, 19 edycja Festiwalu Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA”, odbywa się w dniach 17-18 maja (piątek -sobota). Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.
Tradycyjnie w ramach imprezy organizatorzy zaplanowali  : konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu, warsztaty perkusyjne, koncerty i paradę perkusyjną.

Dziś, 17.05 odbył się w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Chojnowskiej 2 konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu i warsztaty perkusyjne pod okiem Bartka Milera.

O 15.00 z dziedzińca Akademii Rycerskiej wyruszyła parada perkusyjna, która przeszła przez Rynek, ul.NMP i dotarła do Galerii Piastów - po drodze młodzi muzycy zaprezentowali 2 krótkie koncerty na swoich instrumentach.

Jutro, w sobotę 18.05 program festiwalu przewiduje :

Godz. 9:00-11:30 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2
Konkurs gry na zestawie perkusyjnym i werblu

Godz. 12:00 -13:30 Zespół Szkół Muzycznych ul. Chojnowska 2
Warsztaty perkusyjne / Przemysław Jarosz

godz. 14:00-18:00 Galeria Piastów, ul. N.M. Panny 9
Drumbattle w Galerii Piastów :

Godz. 14:00 Występy perkusistów ZSM w Legnicy

Godz. 15:00 Wręczenie nagród i koncert laureatów Drum Battle 2024

Godz. 16:00 Warsztaty perkusyjne dla każdego

Godz. 17:00 Koncert „REPERCUSSION” ( Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś, Jacek Muzioł, Miłosz Rutkowski)

 

Fot.Ewa Jakubowska

Powiązane wpisy