Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Rodzinny festyn bez używek

LEGNICA. Rodzinny festyn bez używek. Kreatywne zabawy, pokazy historyczne - 1 czerwca 2024 w godz. 11-16.

Rodzinny festyn bez używek

To będzie sympatyczny rodzinny festyn, który pozwoli kreatywnie i twórczo spędzić czas, a przy tym poznać nieco historię miasta i regionu. Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Zamek Piastowski, gdzie przebiegać będzie wydarzenie pt. „Życie bez używek. W przestrzeniach sztuki i historii - kreatywne zabawy rodzinne na Zamku Piastowskim”. Już w sobotę, 1 czerwca 2024 r. w godz. 11-16. Proponujemy m.in. warsztaty artystyczne. Stworzymy autorskie legnickie magnesy i obrazki monotypii inspirowane miejskimi historiami i legendami Wykonamy ozdoby z miedzi i wielkoformatowe obrazy. Będzie pokaz bicia monet, zwiedzanie zamku i inne atrakcje. Od godz. 12 do 13.30 występy rycerskie. Przez całą imprezę, jeżeli oczywiście pogoda dopisze, będą mogli Państwo spróbować wody prosto z saturatora - do wyboru z sokiem lub bez.

Program profilaktyczny jest współfinansowany ze środków Gminy Legnica (Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii). Dlatego na stosiku sekcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy dowiedzieć się będzie można o zagrożeniach związanych z uzależnieniami i udzielać informacji nt. profilaktyki zdrowotnej.

Powiązane wpisy