Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Gra miejska ożywiła zamek (FOTO)

LEGNICA. Ponad 50 uczestników wzięło udział w grze miejskiej na Zamku Piastowskim organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnicy" przy pomocy  Dolnośląskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Muzeum Miedzi. Taka zabawa dla dzieci i ich opiekunów odbyła się po raz drugi.

Gra miejska ożywiła zamek (FOTO)

Dzieci musiały rozwiązać zagadki, by zdobyć kod i klucz do skarbca. Zadaniami do wykonania były m.in. odnalezienie w ciemności tajemniczej kartki, odpowiadanie na pytania dotyczące zamku, ułożenie puzzli czy przelanie wystarczające ilości wody.

- Tu chodzi o zabawę, edukację i szansę spędzenia czasu z rodzicami. Myślę, że to idealne rozwiązanie na końcówkę wakacji - mówi Dawid Sołtys, inicjator gry miejskiej na zamku.

- Dzieci mają wielką frajdę kiedy udaje im się rozwiązywać zagadki i odkrywają jakie nagrody na nich czekają w skarbcu - dodaje Antonina Trawnik, prezes TML "Pro Legnica".

Szyfrem ułożonym z cyfr było w tym roku - 1815, co miało oznaczać, że właśnie w roku 1815 Legnica została stolicą rejencji. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i nagrody.

Zabawę w tym roku poprowadzili Paweł Bonecki, Paweł Dybek, Mariusz Kania, Jędrzej Sobków i Dawid Sołtys. Nieoceniona była też pomoc przewodników z Muzeum Miedzi w Legnicy.

Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica" oprócz zabawy na zamku przygotowało też stoiska z rękodziełem.

{gallery}galeria/rozrywka/20-08-16-gra-miejska-fot-mj{/gallery}

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy