Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wielkanocny klimat na polkowickim Rynku (FOTO)

POLKOWICE.  Wspólne malowanie pisanek, wielkanocny żurek, kiermasz świąteczny, a na deser warsztaty dekorowania piernikowych jajek. Na przedświąteczne spotkanie na polkowickim Rynku zaprosił mieszkańców burmistrz Łukasz Puźniecki . Mimo fatalnej pogody mieszkańcy Polkowic skorzystali z zaproszenia.

Do stoiska na którym Łukasz Puźniecki podpisywał piękny, kolorowy album o Polkowicach ustawiła się długa kolejka chętnych...

Wielkanocny klimat na polkowickim Rynku (FOTO)

Album „Gmina Polkowice. Serce Zagłębia Miedziowego” to liczące 160 stron wydawnictwo, ze zdjęciami ukazującymi wyjątkowe, mniej lub bardziej znane miejsca na terenie gminy. Zachętą do jego obejrzenia niech są słowa: „Średniowieczny rodowód naszego miasta napełnia dumą, ale i nakłada zobowiązanie troski o naszą historyczną spuściznę – czytamy we wstępie burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. – Robimy wiele w tym kierunku, przywracając pamięci wydarzenia i ludzi, o których kiedyś zapomniano, a którzy są nieodłącznym elementem tożsamości współczesnego polkowiczanina, a nawet można powiedzieć – jego duszy. (…) Dlatego podejmujemy inicjatywy – kulturalne, inwestycyjne czy edukacyjne, aby ten most, łączący wszystkich polkowiczan na przestrzeni wieków, był coraz mocniejszy, coraz szerszy i coraz atrakcyjniejszy dla tych, którzy jeszcze się wahają, czy na niego wejść. Ta publikacja jest częścią tych działań i zachętą do poznania naszej polkowickiej ziemi.

Burmistrz Puźniecki zainaugurował wspólne malowanie wielkanocnych jaj. Jedna z pierwszych , która chwyciła za pędzelki była Joanna FURMAŃSKA, liderka Koalicji Obywatelskiej w regionie, notabene kandydująca do rady Powiatu. - Pogoda bardziej pasująca do Bożego Narodzenia ale dla mnie każda okazja do spotkania z polkowiczanami jest dobra .Porozmawialiśmy sobie o Polkowicach, o regonie itp. 

Hitem wielkanocnego spotkania w polkowickim Rynku był wspomniany album o Polkowicach a szlagierem ...wielkanocny żurek przyrządzony przez mistrzów kuchni z restauracji "Uniwersytecka".

FOT.ej

Powiązane wpisy