Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Noc Świętojańska w Proboszczowie (FOTO)

PROBOSZCZÓW. W piątek, 19 czerwca wybuchł wulkan w Proboszczowie! Był to wulkan talentów na XV Magicznej Nocy Świętojańskiej, na którym ku naszej uciesze z roku na rok przybywa artystów chcących zaprezentować swoje zdolności.

Noc Świętojańska w Proboszczowie (FOTO)

Spotkaliśmy się o godzinie 16.30 by wraz ze społecznością szkolną, Panią Dyrektor Jolantą Korzystko rozpocząć Festyn Rodzinny i zachwycić zgromadzonych występem artystycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Proboszczowie.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Zenona Bernackiego w Pielgrzymce Sebastian Dębicki, podziękował za przybycie i wręczając odznakę, mianował Strażnika Ognia, którym został Pan Damian Paluch.
Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na prezentacje sceniczne, na których mogliśmy obserwować zarówno starszych jak i młodszych uczestników, którzy z pasją i zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności .
Kolejnym etapem był energetyczny pokaz ZUMBA TEAM JOANNA & MAGDALENA. Dziewczyny jak zwykle w licznym składzie i tematycznie dobranej stylizacji zrobiły ogromne show.

Niesamowicie trudnym zadaniem było wyłonienie zwyciężczyni tytułu Miss Nocy Świętojańskiej. Wszystkie Panie były piękne , w białych sukniach i wiankach z kwiatów. Z szykiem i niezwykłą gracją zaprezentowały taniec z szarfami, by ostatecznie w rytmie muzyki udać się na spacer po czerwonym dywanie. Gratulujemy wszystkim, a w szczególności zwyciężczyni Bożenie Tuta, która od organizatorów otrzymała nagrodę.

Tuż po zmroku, wyruszyliśmy na poszukiwania kwiatu paproci. Zadanie nie było łatwe, ale dla nas , zdeterminowanych poszukiwaczy przygód –„ bułka z masłem”. Uzbrojeni w miecze świetlne i lampiony dopięliśmy celu.

Biały kwiat towarzyszył nam w radosnym tańcu w deszczu.

Wyczekiwany przez wszystkich POKAZ OGNIA zachwycił zgromadzonych. Dziękujemy grupie Wernisaż z Jawora za występ.

Nie zabrakło również smacznego poczęstunku od GCK i animacji dla dzieci.

O nagłośnienie i wspaniałą Dyskotekę pod „mokrą chmurką” zadbał niezawodny Dj. MAXI.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy