Ekonom rozhartował Stal (FOTO)

LEGNICA. Po porywającym spektaklu koszykarki Ekonoma Legnica pokonały dotychczasowego lidera 2 ligi -Stal Brzeg 64:62 (11:20, 19:11, 12:16, 22: 15). - Dziewczyny wygrały wielką determinacją, wolą walki, zaangażowaniem na parkiecie. Nie lubię indywidualnie oceniać zawodniczek na forum publicznym, ale dzisiaj wielkie brawa za wielki mecz należą się Darii Krupińskiej. Jej miało dzisiaj nie być, bo była na weselu w Kutnie, ale dojechała weszła w drugiej kwarcie i nasza maszynka "zatrybiła" - cieszył się Marek Marcinkiewicz, szkoleniowiec Ekonoma.

Legniczanki tradycyjnie źle weszły w mecz i po kardynalnych błędach przegrywały 0:8, 4:10, 8:13. - Niech pan nie pyta dlaczego tak się dzieje? -mówił trener marek Marcinkiewicz. - Nie wiem, Po prostu nie wiem...

W końcówce pierwszej kwarty na hali pojawiła się Daria Krupińska, ale swoją obecność ograniczyła do solidnej rozgrzewki. W drugiej odsłonie legniczanki zaczęły przede wszystkim agresywnie grać w obronie. "Ekonomistki" skutecznie blokowały nawet potrajając- środek pola podkoszowego, a stalówki nie zawsze potrafiły skutecznie wchodzić pod kosz bocznymi flankami. No i kontry - nie było już prostych strat piłek przy wyprowadzaniu akcji. Także pod koszem przeciwniczek mniej było chaosu, a więcej dobrego rozegrania i celnego rzutu.

W drugiej kwarcie trwało mozolne odrabianie strat. Było 19:28, 21:28, 26:31 i w końcu różnica stopniała do jednego punktu.

W trzeciej kwarcie minimalna różnica utrzymywała się do stanu 38:39, ale w końcówce Stal miała rzut za trzy punkty i dwie akcje, które sprawiły, że strata do Stali wzrosła do 5 punktów.

W czwartej kwarcie emocje w hali sportowej na Piekarach sięgnęły zenitu. Zagrzewane dopingiem kilkudziesięciu kibiców z Brzegu Stalówki odskoczyły na sześc punktów. Przy stanie 59:62 dwa rzuty osobiste wykorzystała Daria Krupińska. Ta sama zawodniczka po kapitalnej indywidualnej akcji zdobyła dwa punkty wyprowadzając legniczanki na prowadzenie na 30 sekund przed końcem meczu. W końcówce legniczanki kapitalnie przerwały atak rywalek i Krupińska dała się sfaulować na 7 sekund przed końcem. Z dwóch rzutów osobistych Daria wykorzystała jeden, ale to wystarczyło do odniesienia victorii nad dotychczasowym liderem 2 ligi.

- My każdy punkt Stali musieliśmy wyrwać - powiedział Marek Marcinkiewicz. - Nikt nam tych punktów nie dał na tacy. Dziewczyny pokazały charakter wojowniczek. Jest radość, ale i świadomość mankamentów w grze. Ale pracujemy nad tym by w każdym meczu było coraz lepiej.

Po trzech kolejkach 2. ligi legniczanki mają bilans: dwa zwycięstwa, jedna porażka. Za tydzień (15 listopada, godz. 18) podejmą przy Wierzyńskiego Maximusa Kąty Wrocławskie.

Ekonom Legnica - Stal Brzeg 64:62 (11:20, 19:11, 12:16, 22:15)

Ekonom: Krupińska 22, Plizga 14, Zachorska 10, Palma 4, Rożeń 4, Adamska 3, Rogowska 3, Światłoń 2, Starzak 2, Majchrzak.

{gallery}galeria/sport/08.11.15_ekonom_legnica_stal_brzeg_fot_bozena_slepecka{/gallery}