Falstart Basketu (FOTO)

LEGNICA. Od porażki rozpoczęli sezon 3-ligowi koszykarze Basketu Legnica. Pierwsza połowa meczu z Polonią Świdnica nie zapowiadała niepowodzenie ekipy trenera Wojciecha JAWORSKIEGO a 9-punktowa przewaga po dwóch kwartach poparta rozsądną grą w obronie pozwalała mieć nadzieję na równie udane kolejne dwie kwarty. Niestety stało się inaczej...

Kiedy rozpoczynała się druga część meczu koszykarze Basketu najwyraźniej "zostali w szatni" i w 3 kwarcie goście odrobili straty i wyszli na skromne prowadzenie w meczu. Legniczanie nie potrafili już trzymać na dystans rzutowy koszykarzy Polonii, którzy coraz częściej dochodzili do czystych sytuacji rzutowych.

Wojciech JAWORSKI (trener Basketu Legnica): - Ten mecz pokazał, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy. Na papierze kadrowo, personalnie wyglądamy ciekawie, ale nie o to chodzi w koszykówce. Przeszliśmy spore zmiany kadrowe. Doszli do nas zawodnicy z Lubina, doszedł z Nysy z 2 ligi, powoli wracać będą zawodnicy kontuzjowani. Potrzebujemy czasu aby zgrać wszystkie ogniwa w drużynie i zacząć grać autorski basket. Treningi budują zespół. Potrzebujemy 2-3 tygodni abyśmy zaczęli grać swoją koszykówkę. W pierwszej połowie graliśmy konsekwentnie w obronie, zatrzymaliśmy Polonię na 30 punktach i rywal tylko raz trafił za trzy. W drugiej części było z tą naszą grą w obronie gorzej. Za dużo popełnialiśmy prostych błędów co rywal skrzętnie wykorzystywał . A my głowa w dół i było po meczu. Nie robimy tragedii z tej porażki. To nasz pierwszy mecz w sezonie . Ja poznaję zespół, drużyna poznaje trenera. Nowi zawodnicy muszą się wkomponować w zespół i zaakceptować moją filozofię gry w koszykówkę. Nasz cel pozostaje niezmienny czyli gramy o zwycięstwo w każdym meczu.