Energetyk napędził stracha V LO (FOTO)

LEGNICA. Dyrektor V LO Edward DOBOSZ ciesząc się z wygranej swojej drużyny w finale miejskiej licealiady w siatkówce chłopców, przed podopiecznymi Krzysztofa Kalinki zawiesił wysoko poprzeczkę. - Jak wygrają finał dolnośląski to zapewniam im tydzień wolnego od szkoły.

Trzeba przyznać, że ta deklaracja wywarła ogromne wrażenie na Zbigniewie RUTCE, "ministrowi sportu" w Ratuszu. - To wyzwanie dla młodych zawodników i wierzę, że udanie powalczą o taką "premię".

Finał męskiej licealiady tradycyjnie wygrali siatkarze V LO, ale w finale stracha napędzili im zawodnicy Zespołu Szkół Energetycznych. Pierwszy set był w zasadzie spacerkiem V LO. Od stanu 11:9, gospodarze odskoczyli na siedem punktów wyrywając seta do 17. Drugi set miał być formalnością, a stał się... pokazem siatkówki na bardzo dobrym, emocjonującym poziomie. Dominował wynik remisowy 3:3, 7:7, 15:15, ale kiedy V LO odskoczyło na trzy oczka wydawało się, że jest po secie i meczu. Ale nawet prowadzenie 23:21 w siatkówce nie daje gwarancji wygranej. Energetycy doprowadzili do remisu 24:24 i wygrali ostatnie dwie piłki. O losach mistrzostwa Legnicy decydował trzeci set. W nim też walki nie brakowało. W Energetyku szalał Szajnowski- w V LO mocny serwisami popisywał się Michalski. Na przerwę z prowadzeniem 8:5 schodzili zawodnicy LO. Po zmianie stron Energetyk wygrał kilka trudnych piłek i doprowadził do stanu 12:10. Ale końcówka seta należała do gospodarzy.

W meczu o trzecie miejsce drużyna II LO pokonała I LO 2:0. - Finał licealiady był praktycznie przeglądem siły "młodego Ikara" i widać progres w rozwoju talentu młodych zawodników - ocenił Krzysztof Kalinka, opiekun V LO. - Na pewno naszym celem jest dolnośląski finał, ale chłopcy muszą się wyzbyć przestojów grze, bo wówczas tracimy punkty i musimy gonić wynik.