Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

34. Bieg Barbórkowy. Najszybsi Kenijczycy (FOTO)

LUBIN. 1490 osób wystartowało w 34. Biegu o Lampkę Góniczą w Lubinie. Pierwsze miejsca zdobyli Kenijczycy. Wśród Polaków najlepsi okazali się: Kamil Karbowiak z Brzegu i Katarzyna Kowalska z Włocławka. Obok biegu głównego miały miejsce też biegi dodatkowe.

34. Bieg Barbórkowy. Najszybsi Kenijczycy (FOTO)

 Wietrzna aura mocno przeszkadzała uczestnikom 34. Biegu Barbórkowego na 10 km w Lubinie.

- To był chyba najgorszy bieg w moim życiu z powodu tego wiatru. Jestem, w Lubinie na Biegu barbórkowym  drugi raz. Poprzednio byłem chyba siódmy. To fajna inicjatywa, jest wielu kibiców i trasa bardzo fajna. Dziś poza wiatrem wszystko na plus – mówił Kamil Karbowiak, pierwszy Polak, który wbiegł na metę.

- Na starcie nie było najlepszej polskiej czołówki. Dziś rywale byli w innej postaci – silnego wiatru. Mam bardzo pozytywne wrażenia z tej imprezy, bo w międzyczasie działo się tu coś innego, coś dla dzieci i dla dorosłych - mówiła Katarzyna Kowalska, najlepsza Polka w 34.  Biegu Barbórkowym w Lubinie, która debiutowała w tej imprezie.

Bieg Barbórkowy to też dodatkowe biegowe imprezy, jak Bieg Sztygarski na 1 milę, który kolejny rok z rzędu wygrał pracownik ZG Lubin Arkadiusz Szlendak, Sztafeta Międzyzakładowa, której zwycięzcami w tym roku zostali pracownicy spółki Energetykazaś wśró pań najlepsze były biegaczki z  ZG Lubin.  Sztafetę Dyrektorską wygrali pracownicy ZG Polkowice – Sieroszowice.

- Byłyśmy nastawione na zwycięstwo, by odebrać Centrali tytuł. Jesteśmy przeszczęśliwe. Wszystkie chciałyśmy, trenowałyśmy i to doprowadziło nas do sukcesu. Już dwa miesiące przed biegiem przygotowujemy się i spotykamy żeby ćwiczyć zmianę pałeczki, bo to jest też ważne w sztafecie, a tego na co dzień się nie trenuje - mówiła Anna Zaczyńska ze zwycięskiej drużyny. 

Organizujemy ten bieg od lat. jego celem było zachęcenie ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Z roku na rok cel ten został w pełni osiągnięty, bo coraz więcej biegaczy staje na starcie, coraz więcej osób nie tylko z kraju ale też zza granicy, ale co nas najbardziej cieszy, to coraz więcej osób związanych z KGHM -  mówił Dariusz Jach, dyrektor ZG Lubin. - W imieniu KGHM Polska Miedź S.A. wraz z dyrektorem Dariuszem Jachem otwieram uroczyście 34. Bieg Barbórkowy i życz e przede wszystkim sportowej rywalizacji, walki fair play, jak najmniej kontuzji i udanej zabawy - mówił na początku imprezy wiceprezes zarządu ds. produkcji Radosław Stach. 

 Zawodnicy w biegu głównym byli klasyfikowani w kilku kategoriach: generalnych: OpenK, OpenM, General, wiekowych: K20, K30, K40, K50, K60, M20, M30, M40, M50, M60, specjalnych: KGHM Polska Miedź S.A. OpenK, OpenM i O/ZG "Lubin" open oraz górnicy spoza KGHM Polska Miedź S.A. open.

{gallery}galeria/sport/27-10-19-bieg-barborkowy-2019-fot-marzena-machniak{/gallery}

Powiązane wpisy