Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Pomagać bezinteresownie. Czy to możliwe?

LUBIN. Pomagać, pomagać i jeszcze raz pomagać – idea kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków. W sobotni poranek poświęcili swój wolny czas, by wesprzeć w pracach technicznych lubińskie hospicjum. Brakuje im jednak rąk do pracy we wszystkich przedsięwzięciach. Zapraszają więc wolontariuszy do pomocy.

Pomagać bezinteresownie. Czy to możliwe?

 W sobotę 7 listopada kilku lubinian zrzeszonych w Zagłębiu Fanatyków nie odmówiło pomocy w hospicjum. Porządkują i wykonują niezbędne prace. Wszystko w ramach wolontariatu. To jedno z wielu społecznych przedsięwzięć, jakie fani piłki nożnej z Lubina realizują. Lada moment czeka ich jedno z największych w ciągu roku zadań – akcja Miedziany Mikołaj, podczas której zachęcają lubinian, wszelkie instytucje i firmy do przekazywania słodyczy i drobnych podarunków, które trafią w mikołajkowych paczkach do podopiecznych domów dziecka na terenie całego Dolnego Śląska. Wtedy pracy jest najwięcej, bo paczki trzeba sprawiedliwie rozdzielić, a potem zawieźć do poszczególnych placówek. Kibice z Zagłębia fanatyków czekają więc na nowych „pomocników”. W ramach wolontariatu wesprzeć może ich każdy, kto lubi pomagać. Wystarczy skontaktować się ze Stowarzyszeniem za pomocą Facebooka lub wysłać do nich maila. Jeszcze prościej znaleźć ich na stadionie podczas meczu.

Powiązane wpisy