Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Przebiegli 1963 metry dla Żołnierzy Wyklętych (FOTO)

LUBIN. Dla zdrowia, dla hołdu Żołnierzom Wyklętym, dla spędzenia czasu z rodziną i znajomymi, dla zabawy – każdy uczestnik Biegu Tropem Wilczym w Lubinie miał swoją własną motywację. W sumie wydano ok. 300 pakietów startowych. Imprezę wsparło Zagłębie Lubin serwując biegaczom wodę i bilety na wieczorny mecz.

Przebiegli 1963 metry dla Żołnierzy Wyklętych (FOTO)

Bieg Tropem Wilczym w Lubinie przeniesiony z 1 marca na 15 sierpnia zachęcił do udziału prawie 300 osób. Byli ci którzy przygodę z bieganiem dopiero zaczynają, ale też ci, którzy już są wytrawnymi biegaczami.

- Nie odpuściłam biegu. Podczas pandemii nie było zawodów więc korzystam. Wzięłam dziś ze sobą młodszą wnuczkę. Takie biegi to dobra okazja, by w dzieciach zaszczepić trochę aktywności i historii. Starsza wnuczka biegała już ze mną. Ostatnio z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Tak uczę je historii. Wnuczka na początku nie miała ochoty, bo dawno nie biegła, ale gdy wystartowała to prędzej ja odpadłam - mówiła Elżbieta Palej z Lubina, która biegać zaczęła w wieku 62 lat.

Przed biegiem uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z nauki pierwszej pomocy. Tradycyjnie już swoją radą służyli ratownicy Maltański Legion.

– Zainteresowanie jest dość duże. Pokazujemy, jak ratować życie. Łatwiej uczą się dzieci, bo nie mają bariery lęku i chcą się uczyć. Dorośli zwykle mówią, że potrafią, nie chcę próbować, a jak przychodzi co do czego, to nagle rozkładają ręce - mówił Maciej Wierdek z Maltańskiego Legionu.

{gallery}galeria/sport/15-08-21-bieg-tropem-wilczym-fot-marzena-machniak{/gallery}

Powiązane wpisy