Padnie rekord frekwencji na Biegu Barbórkowym? Jeszcze można się zapisywać!
LUBIN. To z pewnością będzie rekordowy beg na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Do udziału w Biegu Barbórkowym o Górniczą Lampkę zapisało się już prawie 650 uczestników i wszystko wskazuje, że w tym roku pęknie liczba 1000 biegaczy . Bieg Barbórkowy odbędzie się w niedzielę, 23 października. Start o godz. 11.00 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie przy ul. Odrodzenia. Meta, jak w roku ubiegłym, usytuowana będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej. Bieg odbywa się na dystansie 10 kilometrowej trasy, wyznaczonej ulicami Lubina.
Organizator, którym jest KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Lubin” co roku zapewnia atrakcyjne nagrody.
Wiemy już jak wygląda medal, który na mecie otrzyma każdy uczestnik 36. Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Na jego rewersie upamiętniono Jana Wyżykowskiego z okazji 65-lecia odkrycia rud miedzi.
Przypomnijmy, że przed rokiem triumfował żołnierz ze Świętoszowa-Kamil MAKOŚ w czasie 30 minut. Sklasyfikowano przed rokiem 877 biegaczy w tym 219 kobiet. Ostatnia w OPEN na metę dobiegła Agnieszka WŁODARCZYK z podubińskiego Osieka w czasie 1 godz.25 minut. Jako ciekawostkę podajmy, że na 856 miejscu finiszował Piotr WACHOWIAK ratownik JRGH z Sobina, kapitan drużyny ratowników KGHM, która w USA wywalczyła brązowy medal w ratownictwie. Wczoraj wraz z kolegami z drużyny był gościem Marcina Chludzińskiego,prezesa KGHM Polska Miedź
Na liście startowej tegorocznego biegu mnóstwo biegowych znakomitości naszego regionu. Bardzo, ale to bardzo dużo to pracownicy zakładów KGHM czy nawet samej centrali. To podkreśla tożsamość tej biegowej imprezy. Cały czas trwają zapisy do Biegu Barbórkowego. Zapisać się na stronie : www.rcslubin.pl lub www.super-sport.com.pl.
Warto pamiętać, że realizowany jest specjalny program KGHM.
„Przygotuj się wspólnie z nami” to program KGHM, w ramach którego zarówno doświadczeni, jak i początkujący biegacze mogą przygotować się do startu w Biegu o Lampkę Górniczą pod okiem trenerów lekkoatletyki.
Poza wspólnymi treningami uczestnicy programu raz w tygodniu otrzymują rozpiskę treningową dostosowaną do poziomu swojej tężyzny fizycznej oraz celów na bieg. Najbliższe treningi:
Lubin, Park Militarny: 3 i 10 października;
Polkowice, Stadion Lekkoatletyczny: 14 października;
Głogów, Park Linowy: 28 września; 12 i 19 października;
Bolesławiec, ul. Spacerowa przy basenach : 17 października.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod nr 887-661-991
A już dzisiaj spotkanie z dietetykiem i fizjoterapeutą - 28 września (środa), godz. 18.00 w sali VIP na Stadionie Zagłębia Lubin:
Dorota Mickiewicz-Góra
Wykład dotyczący diety sportowca amatora, z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb, tj. dieta dla osób aktywnych ruchowych, dieta redukcyjna w sporcie, przygotowanie przykładowej diety dla osób uprawiających amatorsko biegi, indywidualne konsultacje dietetyczne
Magister dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie obecnie kończy studia doktoranckie. Prowadzi w Głogowie swój gabinet dietetyczny, w którym przyjmuje osoby planujące uregulować swoją masę ciała, a także osoby z chorobami. Wielu jej pacjentów to osoby uprawiające amatorsko jak i profesjonalnie sport. Pracuje również na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania.
Katarzyna Kumor
Wykład dotyczący profilaktyki najczęstszych urazów biegaczy, przygotowanie ćwiczeń zmniejszających ryzyko wystąpienia kontuzji, indywidualne konsultacje fizjoterapeutyczne.
Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu kursów z zakresu terapii manualnej, profilaktyki w sporcie oraz treningu medycznego. Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną, jednocześnie współpracując z klubami sportowymi, gdzie zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem kontuzji.