Superliga pod dyktando Zagłębia (FOTO)

LUBIN.  Superliga kobiet "skrojona" pod Zagłębie Lubin staje się... monotonna. Miedziowe terminatorki pokazały swoją moc w kolejnym meczu. Tym razem aktualne mistrzynie Polski nie dały najmniejszych szans KPR-owi Kobierzyce. Spotkanie w hali RCS zakończyło się bardzo pewnym zwycięstwem Miedziowych 25:15 (16:6). Lubinianki zanotowały trzynastą wygraną w trzynastym meczu PGNiG Superligi Kobiet i pewnie przewodzą rozgrywkom!

Pierwszej okazji z rzutu karnego lubinianki nie wykorzystały, ale chwilę później wynik po składnej akcji otworzyła Karolina Kochaniak-Sala. W piątej minucie było 2:0, a bramkę zdobyła Patrycja Matieli. KPR miał swoje szanse, jednak znakomicie między słupkami Mistrzyń Polski spisywała się Barbara Zima. Kolejne dwie bramki znów zdobyło Zagłębie i mieliśmy 4:0.

Pierwszą bramkę Kobierki rzuciły dopiero w jedenastej minucie, za sprawą Aleksandry Olek. Przyjezdne nie poszły za ciosem, bo lubinianki nie pozwalały im na wiele. Mur w obronie i znakomita postawa bramkarek sprawiły, że KPR miał duże problemy ze zdobywaniem bramek. Trzecie trafienie dla Kobierzyc zapisaliśmy dopiero w dwudziestej minucie, a w tym czasie licznik po stronie podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wynosił osiem. Zagłębie rozgrywało znakomite, wręcz perfekcyjne spotkanie i do przerwy prowadziło różnicą aż dziesięciu bramek. Po pierwszych dwóch kwadransach było 16:6 dla liderek i aktualnych mistrzyń Polski!

W drugiej połowie trwał koncert Zagłębia. Mistrzynie Polski utrzymywały wysoką przewagę, bawiły się grą i pokazywały rywalkom swoją wyższość. Wciąż fenomenalnie spisywała się między słupkami Barbara Zima, a KPR miał spore problemy z lubińską defensywą. Dziesięć minut przed końcem meczu było 22:13 dla Zagłębia, które pewnie zmierzało po trzynaste ligowe zwycięstwo.

MVP meczu: Barbara Zima MVP KPR: Aleksandra Olek MVP Zagłębia: Barbara Zima

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 25:15 (16:6)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska, Kocińska, Sustkova, Górna 4, Drabik 1, Galińska 2, Michalak 4, Bujnochova 6, Kochaniak-Sala 2, Matieli 5, Milojević 1.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska, Tomczyk 1, Buklarewicz 1, Janas, Wiertelak 2, Kozioł 2, Ważna, Domagalska, Cygan 2, Despodovska, Shupyk 2, Wicik 1, Macedo 1.