Falstart Zagłębia

LUBIN. W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarki ręcznej Metraco Zagłębie Lubin uległy na własnym parkiecie z Vistalem Gdynia. Przed rozpoczęciem spotkania na parkiet zostały wywołane trzy byłe zawodniczki Zagłębia, które zakończyły karierę sportową - Joanna Obrusiewicz, Aleksandra Paluch i Agnieszka Kużdeba otrzymały z rąk prezesa klubu Witolda Kuleszy bukiety kwiatów oraz pamiątkowe koszulki. Za wspólna walkę w barwach klubu byłym już zawodniczkom podziękowały również koleżanki z drużyny. I wspomniane pożegnanie było najmilszym dla miejscowych kibiców momentem inauguracji Superligi...

Pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu dla gospodyń zdobyła Jovana Milojević. Chwilę później Aleksandra Zych wyrównała spotkanie, ale po wykorzystanym karnym w wykonaniu Żany Marić lubinianki ponownie obejęły prowadzenie. Już w pierwszych minutach meczu sędziowie podyktowali aż cztery rzuty karne, trzy po stronie Metraco, jeden po stronie Vistalu. Na pierwsze prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu przyjezdne wyszły w siódmej minucie, a po chwili prowadziły już dwiema bramkami (5:3). Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Żana Marićna doznała poważnej kontuzji i na noszach opuściła parkiet. Przy stanie 9:13 o czas poprosiła Bożena Karkut, ale tuż przed gwizdkiem sędziego gdynianki dorzuciły jeszcze jedno oczko do swoje puli.

Po przerwie do gry powróciła Żana Marić. Pierwsze punkty w drugiej połowie dla gospodyń zdobyła Małgorzata Buklarewicz, zaś duet w wykonaniu Żany Marić i Małgorzaty Mączki sprawił że na tablicy wyników pojawiło się 12:15. W czterdziestej minucie meczu gdynianki prowadziły już pięcioma „oczami” (16:21). Lubinianki walczyły do końca, ale nie udało im się odrobić strat i z pierwszych zasłużonych punktów w nowym sezonie cieszyły się przyjezdne.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:29 (9:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak, Ważna 1, Marić 6, Jochymek 1, Malta 5, Milojević 2, Walczak.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Urbaniak, Dorsz 4, Kobylińska 8, Kamińska, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych 4, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo 1.

MVP meczu: Małgorzata Gapska (Vistal)