Trzy punkty na Barbórkę (FOTO)

LUBIN. Pewne zwycięstwo Zagłębia nad Termaliką 2:0 po golach Tosika i Woźniaka zakończyło fatum meczów na własnym boisku bez wygranej od połowy września. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale gospodarze spotkanie mieli pod kontrolą przez 90 minut. Nic dziwnego, bo ich rywal zagrał mocno, ale to mocno przeciętnie i z taką grą jaką zaprezentowali w Lubinie, goście będą jednym z kandydatów do opuszczenia szeregów ekstraklasy...

O pierwszej połowie meczu rozpoczynającego 19 kolejkę ekstraklasy, spokojnie można napisać, ze trwała...4-5 minut. Tyle było w niej ekstraklasowego grania i emocji. Tych drugich głownie negatywnych dostarczył zawodnik "słoników" Babiarz. Najpierw dostał żółty kartonik zatrzymując przed polem karnym przedzierającego się Krzysztof Piątka. Kilka chwil później bezpardonowo wykosił 17-letnie Żyrę za co słusznie ujrzał  drugie żółtko i w konsekwencji czerwona kartkę.

Ta sytuacja podziała "twórczo" na troszkę niemrawo grających gospodarzy. Wystarczył krótki rajd i długie podanie Todorovskiego na drugi koniec pola karnego, Arkadiusz Woźniak w dość trudnej sytuacji próbował chyba zagrać głowa do nadbiegającego Żyra, ale ostatecznie piłkę  w odległości ponad 20 metrów od linii pola karnego dostał Jakub Tosik, Pomocnik Miedziowych precyzyjnie uderzył i piłkę tuż przy słupku obok dłoni wyciągniętego jak struna Andrzeja Witana wpadła do siatki.

Kilka minut po wznowieniu gry po przerwie w środku pola Adrian Rakowski zagrał do Woźniaka, ten ruszył kilka metrów na bramkę i, mając trochę miejsca, z podobnej odległości jak przy pierwszej bramce mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Po drugim golu Miedziowi zagrał bardzo dobre 15 minut i spokojnie mogli dobić rywali, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali po składnych akcji K.Piątek czy Rakowski.

Goście jedynie raz mogli  poważniej myśleć o zdobywczy bramkowej. Po kontrze w 78 minucie zza linii pola karnego strzelił Plizga i Polacek  popisał się robinsonadą broniąc uderzenie.

Zagłębie Lubin - Termalika Bruk -Bet Nieciecza 2 :0 ( 1:0)

1 - 0 Tosik 39 min

2 - 0 Woźniak 48 min

KGHM Zagłębie Lubin: Polaćek - Ćotra, Jach, Guldan, Todorovski - Rakowski, Tosik - Janus ( 79 min. Błąd), Żyra ( 87 min. Jagiełło), Woźniak - K. Piątek ( 72 min. Papadopulos)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Witan - Sołdecki, Ziajka, Babiarz, Fryc ( 46 min. Kędziora), Plizga, Pleva, Kupczak, Jarecki, Licka( 64 min. Foszmańczyk), Juhar ( 73 min. Smuczyński). {gallery}galeria/sport/04.12.15_Zaglebie_Lubin_Termalika_Bruk_Bet_Nieciecza_fot_ewa_jakubowska{/gallery}