Zagłębie remisowe w 3. lidze

LUBIN. Podopieczni trenera Pawła Karmelity zremisowali w spotkaniu siódmej kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej z Formacją Port 2000 Mostki 2:2 (0:1). Był to pierwszy remis Miedziowych na własnym stadionie, ale i zarazem czwarty w całym sezonie. Bramki dla Zagłębia zdobywali Konrad Andrzejczak i Adrian Błąd. Rywale odpowiedzieli trafieniami Krzysztofa Sikory i Krzysztofa Piosika. Miedziowi zajmują w tej chwili siódmą lokatę w tabeli.

Kibice Zagłębia liczyli na pełna rehabilitację Miedziowych po fatalnym rozstaniu się zespołu rezerw z lokalnymi rozgrywkami o Puchar Polski. Ale Formacja to nie jest ten sam zespół, który raził przeciętnością na początku rozgrywek.

Portowcy rozpoczęli spokojnie i bardzo mądrze ten pojedynek. Pozwalali lubinianom na rozgrywanie akcji na swojej połowie, skutecznie rozbijali ataki gospodarzy i próbowali groźnie kontrować. Miedziowi poza dwoma strzałami z dystansu, które pięknie wybronił Łukasz Merda, nie mieli okazji do zdobycia gola. A w 35 minucie to Portowcy objęli prowadzenie. Bebeto długim podaniem uruchomił na lewym skrzydle Bartosza Skibę, ten z boku pola karnego przelobował bramkarza a piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Krzysztof Sikora. To była naprawdę dobra i mądrze rozegrana pod względem taktycznym pierwsza połowa.

Niestety po przerwie zawodnicy Formacji pozwolili sobie na odrobinę "fantazji", zaatakowali mocniej gospodarzy i Zagłębie w ciągu pięciu minut dwukrotnie nas skarciło kontrami, które skutecznie wykańczali Andrzejczak i Błąd. Mimo, że właśnie wtedy należało mocniej zaatakować, to Portowcy po stracie dwóch goli mądrze czekali na swoją okazję.

Miedziowi też mieli jeszcze dwie doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku, ale raz fenomenalnie Łukasz Merda obronił strzał Andrzejczaka z 3 metrów a następnie Formację uratował słupek po strzale Błąda. Trener Rafał Wojewódka przeprowadził trzy zmiany, próbując zmienić obraz spotkania. I to właśnie wprowadzony z ławki rezerwowych Krzysztof Piosik, pięknie, w swoim stylu, pewnym strzałem głową wykończył doskonałe dośrodkowanie Bartosza Skiby. Do końca spotkania pozostawało jeszcze 5 minut, ale żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć zwycięskiej bramki.

KGHM Zagłębie II Lubin - Formacja Port 2000 Mostki 2:2 (0:1)

Bramki: 48' Konrad Andrzejczak, 51' Adrian Błąd - 35' Krzysztof Sikora, 86' Krzysztof Piosik

KGHM Zagłębie II Lubin: M. Nowak - J. Nowak, Oko, Kowalski-Haberek, W. Błąd - Bonecki, Jagiełło, Rakowski, A. Błąd, Andrzejczak - Siemaszko (70' Żyra)