Zatańczyła Iskra z Płomieniem (FOTO)

KOCHLICE. W meczu o mistrzostwo legnickiej klasy okręgowej Iskra Kochlice zremisowała z Płomieniem Radwanice 3:3 przełamując falstart u progu sezonu. Po klęsce w Prochowicach 0:8, wyeliminowaniu z Pucharu Polski przez A-klasowy Zryw Kłębanowice, remis z Płomieniem należy traktować w przypadku Iskry jako zwiastun lepszych dni...

Trenerem Płomienia od tego sezonu jest Zbigniew Czajkowski przed laty znakomity piłkarz Chrobrego Głogów i Zagłębia Lubin.

Zbigniew CZAJKOWSKI, trener Płomienia: - Na pewno przywiezienie z meczu wyjazdowego chociażby jednego punktu jest fajną sprawą. Czy to nasz sukces? Obiektywnie muszę powiedzieć, że wprawdzie prowadziliśmy już w drugiej połowie 3:2, ale także Kochlice miały też swoje sytuacje, gdzie mogły strzelić. My z kolei w pierwszej połowie stworzyliśmy trzy pewne sytuacje , kiedy mogliśmy wepchnąć piłkę do tego białego prostokąta: np. pusta bramka czy sam na sam z bramkarzem.W pierwszej połowie Kochlice też miały swoje sytuację, nawet jedną stuprocentową, gdy ich zawodnik nie trafił do pustej bramki. Moim zdaniem pierwsza połowa była z przewagą dla nas jeśli chodzi o sytuację , ale Kochlice jednak więcej tej gry prowadziły. Po przerwie musiałem dokonać zmian w ustawieniach zawodników- lewego obrońcę przesunąłem do napadu i to był dobry ruch, ponieważ strzelił dwie bramki. I może tym manewrem mamy 3 : 3, a nie 3:2. Biorąc pod uwagę cały przebieg spotkania uważam, że wynik końcowy meczy jest sprawiedliwy. Jeśli chodzi o strategię na granie w okręgówce : Płomień wywalczył awans do tej klasy z innym trenerem, ja mam swój styl i chcę tym zawodnikom narzucić swoje granie. Jest w tej chwili ciężko, bo chłopcy do tej pory całkiem inaczej grali w A klasie pow wodzą poprzedniego trenera. Dziś na tym meczu też zrobiłem inne ustawienia w grze, niektórzy zagrali na innych pozycjach. Myślę, że dopiero po czwartej kolejce tej rundy, jak wrócą wszyscy zawodnicy z wakacji do drużyn, bo to nie dotyczy tylko nas, okażę się dopiero które drużyny są mocne w okręgówce. Nasze wzmocnienia w tym sezonie to dwóch zawodników z Buczyny : Kacper Szklarz i Kuba Wywiała, Kamil Piotrowski z Białołęki, Paweł Olszanowski z Mieszka Ruszowice. Cała kadra liczy 25 piłkarzy. Moi zadaniem jest utrzymanie Płomienia w tej klasie. I wierzę, że tak się stanie!

Iskra Kochlice - Płomień Radwanice 3:3 (1:1)

Bramki: Eryk Klimczak 29`,56`; Przemysław Zatwarnicki 74` - Jakub Ałdaś 44`; Karol Kwiecień 62`,68`

Iskra: Mariusz Wójcik, Bartłomiej Gulewicz, Andrzej Hebda, Eryk Klimczak, Kacper Kwiatkowski, Jarosław Wierzbicki ( Tomasz Żmuda 55`), Paweł Ręczkowski, Patryk Różycki, Dawid Stachowiak ( Tomasz Stanisławski 46`), Dawid Szymanski, Przemysław Zatwarnicki,

Płomień: Tomasz Gąszczyk, Michał Łuniewski, Michał Szulc, Karol Kwiecień, Jakub Ałdaś, Paweł Nazar ( Kamil Wieczorek 35`), Mateusz Adamczyk, Kacper Szklarz, Kuba Wywiał, Adam Nazar, Dawid Chłodnicki ( Daniel Rząd 46`).

{gallery}galeria/sport/19-08-17-iskra-kochlice-plomien-radwanice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}