Rodło ścięło Krokusa (FOTO)

PROCHOWICE. Rodło Granowice krok po kroku walczy o powrót w szeregi klasy okręgowej. Bilans Rodła trzeba przyznać imponujący: 4 mecze=4 wygrane i w zanadrzu powtórka z rozrywki z Kolejarzem Miłkowice. O sile Rodła w niedzielne przedpołudnie przekonał się beniaminek A-klasy Krokus Kwiatkowice. Krokus przegrał 1:6 a Rodłu w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził nawet fakt absencji na ławce trenerskiej Piotra SZUKALSKIEGO. - Trenerem jestem na treningach i tam wykuwa się koncepcja drużyny, koncepcja taktyki, a sam mecz to już realizacja tego co wspólnie przepracujemy.Trafił mi się wyjazd służbowy, ale byłem spokojny o losy meczu w Prochowicach - mówił nam Piotr Szukalski, trener Rodła.

Rodłu w odniesieniu efektownego zwycięstwa nie przeszkodził brak kontuzjowanego Mateusza Mazura oraz Patryka Kolbera. Worek z bramkami otworzył się już w 18 minucie. I losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się do przerwy. W drugiej połowie gola wpuścił młody bramkarz Ignasiak, który zluzował Waldemara Kędzierskiego. - Spokojny mecz w naszym wykonaniu - powiedział Jan GRYGORCEWICZ, prezes Rodła. - Nie zapominajmy iż jeszcze kilka miesięcy temu oba zespoły dzieliła różnica dwóch klas. My swoją grę bazujemy na defensywie i starannym budowaniu akcji. Gramy praktycznie w składzie niewiele odbiegającym od tego co graliśmy w klasie okręgowej. Krokus grał futbol bardzo radosny, ale sama radość w grze to za mało nawet na A-klasę...

Dodajmy iż w środę Rodło ma zagrać powtórzony mecz z Kolejarzem Miłkowice, ale podobno i na ten mecz miłkowiczanie mogą nie dojechać...

Krokus Kwiatkowice - Rodło Granowice 1:6 (0:3)
0-1 Damian Kędzierski
0-2 Adam Golonka
0-3 Dawid Borowiec
0-4 Mateusz Chmielewski