Bagiński show - Kuźnia gromi (FOTO)

BIENIOWICE. Piłkarze Kuźni Jawor szybko otrząsnęli się po porażce na swoim boisku z Konfeksem pokonując w Bieniowicach słabiutką w tej rundzie Kaczawę 5:2 (3:1). Pięć goli dla Kuźni zdobył Marcin BAGIŃSKI! Co ciekawe w dotychczasowych ośmiu meczach jesieni Bagiński zdobył tylko trzy bramki. Strzelając pięć goli Kaczawie w tempe pendolino włączył się do walki o koronę najlepszego snajpera klasy okręgowej...

Mecz miał jednostronny przebieg począwszy od pierwszego gwizdka młodego arbitra z Lubina, notabne syna znanego szkoleniowca Janusza Raka. Przewaga jaworzan w 70 procentach wynikała z ich naprawdę dojrzałej i profesorskiej gry i w 30 procentach z bezbarwnej, chaotycznej gry gospodarzy. Jaworzanie mogli losy meczu rozstrzygnąć w pierwszej połowie, ale w sukurs bieniowiczanom przyszła poprzeczka i kilka razy dobrze interweniował Wyszowski.

Ale bramkarz Kaczawy już nie wyszedł na drugą połowę. Pod koniec meczu podczas interwencji w polu bramkowym Marek Wyszowski źle skręcił nogą, w którą na dodatek z impetem uderzył zawodnik Kuźni. Ostro, ale na pewno nie był to faul. W efekcie zdarzenia Wyszowski najprawdopodobniej uszkodził łękotkę.

Co ciekawe kiedy wchodzącego na drugą połowę trenera Marcina DUDKA zapytaliśmy czy wynik do przerwy oznacza już spokój w jego drużynie - jaworski szkoleniowiec uśmiechnął się odpowiadając: - U nas nigdy nie jest spokojnie bez względu na wynik...

Ale jak się okazało asekuracja trenera była zbyteczna, bo jaworzanie przez 90 minut mieli mecz pod kontrolą. Zwycięstwo piłkarze Kuźnia zadedykowali właśnie trenerowi Dudkowi, który w czwartek obchodził 33 urodziny oraz Emilianowi Borkowi, który ponownie został tatusiem. Jeżeli będzie więcej takich okazji do świętowania to o dalsze wyniki Kuźni kibice w Jaworze mogą być spokojni.

Kaczawa Bieniowice - Kuźnia Jawor 2:5 (1:3)