Prochowiczanka z kolejnym skalpem (FOTO)

ROKITKI. W 11 kolejce Legnickiej Klasy Okręgowej podopieczni trenera Jarosława Pedryca pokonali na trudnym terenie w Rokitkach miejscowy zespół Czarni Rokitki 5:1 (2:1)! Patrząc na wynik mecz dla lidera legnickiej okręgówki mógł wydawać się przysłowiowym "spacerkiem". Ale tak nie było. Na rozgrzewce urazu kolana doznał kapitan Piotr Kula, którego nie ujrzeliśmy  w meczu,..

Ku zaskoczeniu w mecz od początku lepiej weszli gospodarze, którzy już w pierwszej akcji meczu mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to pojedynek z Gajewskim wygrał Wasilewski wślizgiem wybijając piłkę z daleka od bramki gości.

W 12 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny po którym wyszli na prowadzenie zdobywając bramkę po uderzeniu głową. Ta bramka momentalnie zadziałała na zawodników lidera, którzy już 3 minuty później cieszyli się z bramki wyrównującej zdobytej przez T.Azikiewicza. W 24 minucie było już 2:1 dla przyjezdnych - Azikiewicz uderzył z dystansu, bramkarz miejscowych odbił piłkę przed siebie a Ignatowicz dopełnił tylko formalności. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa to kolejne dobre akcje prochowickiego zespołu, ale brakowało jednak wykończenia pod bramką Czarnych lub tzw. ostatniego podania. Dogodne sytuacje na gola mieli Cichocki, Azikiewicz, Sz.Majkowski czy Ziembicki. Dopiero w 84 minucie po rzucie wolnym dla  Zieliński przejął wybitą piłkę w okolicy 16 metra i pewnym mocnym strzałem zdobył trzeciego gola dla Prochowiczanki co ukoiło nerwy prochowickich kibiców na trybunach, których zjawiło się w Rokitkach około 30.

Gdy wydawało się, że wynikiem 3:1 zakończy się to spotkanie, Antosiewicz i Skotnicki zdobyli kolejno 4 i 5 gola w tym spotkaniu.

Czarni Rokitki - Prochowiczanka Prochowice 1:5 (1:2)

Bramki: Ratajczyk Maciej 12` - Azikiewicz Tomasz 16`, Ignatowicz Piotr 24`

Czarni : Białek Kamil, Gajewski Robert, Kasprzyszak Dariusz, Kogus Michał, Ciskiewicz Kamil, Ratajczyk Maciej, Sierań Natan, Targasz Artur, Tucholski Damian, Wrotny Jacek, Zazulczak Paweł

Prochowiczanka : Wasilewski Tomasz, Zieliński Grzegorz, Popowczak Jarosław, Mastalerz Łukasz, Antosiewicz Łukasz, Kochan Kamil, Ignatowicz Piotr, Ziembcki Dawid, Szumański Rafał, Matulak Mateusz, Azikiewicz Tomasz.

{gallery}galeria/sport/21-10-17-Czarni-Rokitki-Prochowiczanka-fot-ewa-jakubowska{/gallery}