Przełamanie Cymbalisty (FOTO)

KUNICE. W meczu 15 kolejki legnickiej A-klasy piłkarze Mewy Kunice pokonali na własnym boisku Albatrosa Jaśkowice 2:0 (0:0) po dwóch golach Arkadiusza Cymbalisty. - Można mieć najlepsze założenia taktyczne, ale przy tej pogodzie, a zwłaszcza bardzo silnym wietrze, to wiatr jest reżyserem boiskowych poczynań - nie krył po meczu Edward Gromuł, szkoleniowiec Albatrosa. - Ale bez względu na pogodowe okoliczności Mewa wygrała zasłużenie.

Mecz zwłaszcza w pierwszej połowie by ciężki do grania i jeszcze cięższy do oglądania. Poczynania piłkarzy i zwłaszcza piłki reżyserował silny, porywisty wiatr skutecznie niwelując wysiłek piłkarzy obu drużyn...

- Trzymaliśmy się do 70 minuty i straciliśmy głupio bramkę - powiedział Edward GROMUŁ. - Wiemy jak Cymbalista bije piłki w pole karne i nie wiem czego zabrakło? Pewnie tego aby ktoś głową wybił piłkę. Ale generalnie jestem zadowolony z gry mojego zespołu w rundzie jesiennej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że widać progres w naszej grze. Dzisiaj też chcieliśmy sprawić niespodziankę, ale obiektywnie Mewa była, zwłaszcza w końcówce, lepsza.

Arkadiusz CYMBALISTA: - Na pewno trudny mecz, bo Mewa stara się starannie budować akcje bez bicia piłki na bałagan i wiatr przede wszystkim oraz determinacja rywali nie pozwoliły nam dość długo na granie "swojej" piłki. Po przerwie było lepiej, bo graliśmy z wiatrem. Albatros wysoko wyszedł do nas, a ponieważ mamy młody zespół to zaczęliśmy fizycznie dominować na boisku. Dla mnie i wygrana jest ważna, ale przede wszystkim ważne jest przełamanie strzeleckiej niemocy, bo od czterech kolejek nie mogłem trafić do bramki rywali.

Wygrana Mewy umocniła kuniczan na pozycji wicelidera A-klasy. Za tydzień Mewa zagra zaległy mecz w Granowicach. Niestety meczowi już towarzyszą mało sportowe emocje związane z fair play w sporcie. Mewa zwróciła się do OZPN z prośba o przełożenie meczu ponieważ 6 podstawowych zawodników Mewy wyjeżdża za granicę. Mewa nie zamierzała "bawić się" w lewe zwolnienia lekarskie itp. Rodło jednak się na przełożenie meczu nie zgodziło i OZPN podtrzymał to stanowisko. W Granowicach Mewa zagra młodzieżą z mocnym postanowieniem wymierzenia rywalom sprawiedliwości...

Mewa Kunice - Albatros Jaśkowice 2:0 (0:0)