Dębowych ścięła Męcinka (FOTO)

SIEDLISKA. Fatalnie rozpoczęli 2018 rok piłkarze Dębu Siedliska walczący o unikniecie degradacji do A-klasy. W pierwszym wiosennym meczu na swoim boisku "Dębowi" ulegli KS Męcinka 0:3 (0:1). Nowy szkoleniowiec Dębu Tadeusz Gajdzis zapewnia iż nikt nie zamierza w jego drużynie składać broni. Ozdobą meczu był gol z serii tzw. bramek stadionów świata Fitrzyka na 0:2.

Tadeusz GAJDZIS, trener Dębu: - Na pewno falstart w naszym wykonaniu. Pewnym usprawiedliwieniem jest to, że zebraliśmy się ledwo w 12 ludzi. Mamy kontuzje, a Andrzej Ziembowski nasz nowy zawodnik miał dzisiaj chrzciny, a na pewno wniesie sporo jakości do naszej gry. Do jakiegoś momentu mieliśmy mecz pod kontrolą chociaż z boku wydawało się, że to goście dyktują warunki gry. Straciliśmy gola po naszym błędzie. Po przerwie chcieliśmy szybko doprowadzić do remisu. Przesunąłem zawodników bardziej do przodu i zrobiła się luka w środku pola. Nie wszyscy moi zawodnicy na czas potrafili wrócić pod swoje pole.Gol Fitrzyka zresztą bardzo piękny podciął nam skrzydła. Nie poddajemy się, w dole tabeli różnice punktowe są minimalne i na pewno w pełnym składzie powinniśmy zacząć punktować. Dostałem drużynę jaką dostałem i przede wszystkim muszę ich nauczyć grania w piłkę. A jak spadniemy? No cóż świat się pewnie nie zawali, ale nie dopuszczamy do siebie takiej myśli.

Adam GABRYŚ, trener KS Męcinka: - Po rundzie jesiennej mieliśmy 25 punktów dzisiaj dopisujemy kolejne trzy i te punkty zbliżają nas do celu, czyli utrzymania się w lidze. W pierwszej połowie mecz trudny, bo trudno się przestawić z trenowania i grania na sztucznym boisku na normalne boisko. Ale nawet w tej pierwszej połowie raczej to my kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Gospodarze jeżeli dochodzili pod nasze pole karne to był to skutek naszych błędów, a nie ich jakiejś finezji w grze. W drugiej połowie już Męcinka dyktowała warunki gry i przy lepiej nastawionych celownikach mogliśmy odnieść bardziej okazałe zwycięstwo. Na pewno gol Fitrzyka był ozdobą meczu ale pozytywnie też oceniam wejście do składu Osmulskiego. Brakowało nam Rajczykiewicza, który zdecydował się na granie w Wilkach Różana. Zobaczymy jak zaprezentujemy się w kolejnych meczach, bo początek mamy bardzo obiecujący.

Dąb Siedliska - KS Męcinka 0:3 (0:1)

Słota, Fitrzyk, Osmulski

Dąb: Baziewski - Pachulski, J.Gajdzis (46 Styczeń),Sosnowski, Czarnota - T. Gajdzis, Kościelny, Tomczyk ,Balicki, Kądzioła  - Akacki.

Męcinka: Gołembiewski  - Stanasiuk, Błoński( 57 min. Osmulski), M.Gabryś, Makowski - Piórkowski, Słota (82 min. Sygut), K.Fitrzyk, Popardowski - Zapaśnik( 88 min. Skibiński), P.Zieliński.

{gallery}galeria/sport/11-03-18-dab-siedliska-ks-mecinka-fot-ewa-jakubowska{/gallery}