Makoś wygrał wietrzny półmaraton (FOTO)

LEGNICA / LEGNICKIE POLE. Zwycięzcą trzeciej edycji półmaratonu Bieg Bitwy pod Legnicą został Kamil Makoś z Bolesławca. Pobił rekord trasy - 1:14:04. Najlepsza wśród kobiet była złotoryjanka Anna Ficner. Półmaraton ukończyło 555 zawodników, natomiast na liście startowej było 721 osób.

Zwycięzca biegu startował w tym półmaratonie po raz pierwszy i od razu wygrał. Z wyniku nie był do końca zadowolony (nie zdołał pobić swojego rekordu życiowego), ale trasa i wiatr zrobiły swoje. O lepszy rezultat było niezwykle trudno. - Było ciężko, przede wszystkim pogoda, pogoda, wiatr na każdym kilometrze. Myślałem, że gdzieś powieje w plecy, a wszędzie wiało pod górkę. Nie spodziewałem się tak trudnej trasy, myślałem, że będzie dużo łatwiejsza. Przeciwnik był godny, udało się na ostatnim kilometrze coś zerwać i wygrałem. Cieszę się bardzo - mówi Kamil Makoś.

Tytuł najlepszego legniczanina w biegu obronił Rafał Bardziński z Lwa Legnica. - Dzisiaj warunki ciężkie, to jest mało powiedziane. Całą drogę biegliśmy pod wiatr. Było bardzo ciężko, ale najważniejsze, że udało się obronić dwa tytuły sprzed roku - twierdzi Bardziński.

Wśród kobiet, podobnie jak w zeszłym roku wygrała Anna Ficner z Olaws Złotoryja.
- W tamtym roku czasowo dużo lepiej, ale teraz wiatr dał się we znaki. Chyba 100 procent trasy to masakra. Jeśli miałabym porównać ten bieg do Sobótki, to chyba Sobótka była dużo łatwiejsza. Jeszcze do 10 kilometra biegło mi się fajnie i myślałam, że może mój rekord trasy uda mi się poprawić, ale kolejne 5 km to ten wiatr już mnie tak zmęczył, że naprawdę nie miałam siły. Jeśli chodzi o rywalki, to wiedziałam co dzieje się na trasie, więc biegłam spokojnie. Bieg nie był szarpany, tempo w miarę równe, także jestem zadowolona - kończy Anna Ficner.

- Organizacyjnie było jeszcze lepiej niż w zeszłym roku. Dobrze, że doszedł dodatkowy punkt z wodą. To bardzo dużo pomogło na trasie - zauważa Piotr Krzyśków, biegacz.

Organizatorem półmaratonu było stowarzyszenie Zawisza z Legnicy, a wydarzenie wsparły samorządy Legnicy, Legnickiego Pola i Kunic.