KS Winnica wywalczyła A-klasę (FOTO)

KOCHLICE. Na boisku Iskry Kochlice odbył się pojedynek barażowy o awans do A-klasy. KS Winnica zmierzyła się z Ikarem Miłogostowice. Oba zespoły zajęły w swoich B-klasowych grupach drugie miejsca a zawiłości regulaminowe sprawiły iż dopiero dodatkowy mecz rozstrzygnął o awansie. Po 90 minutach gry było 1:1 i o awansie decydowały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali podopieczni trenera Kazimierza MELSKIEGO wygrywając 3:0 i awansowali do A-klasy.

Sukces Winnicy tym większy iż klub na piłkarskiej mapie regionu istnieje zaledwie 12 miesięcy...

Kazimierz MELSKI, trener Winnicy: -  Bardzo ciężki mecz i mogę się przyznać, że nie spodziewałem się tego. Stawiałem raczej, że lekko nam przyjdzie ograć Ikara, a jednak boisko zweryfikowało moje oczekiwania. To jednak był baraż i oba zespoły postawiły twarde warunki gry. Strzeliliśmy szybko pierwszą bramkę i stało się to co w wielu poprzednich meczach – ten gol nas uspokoił. To właśnie mankament naszej gry w tej rundzie: zdobywamy pierwsi bramkę, to nas usypia, a przeciwnik wykorzystuje naszą ospałość i dochodzi do głosu strzelając wyrównującego gola. Dziś był podobny scenariusz, a jedynym plusem tej sytuacji było, że Ikar wyrównał wynik w 20 minucie gry. I mieliśmy dużo czasu, aby otrząsnąć się i zacząć grać jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę. Mecz może nie był widowiskowy, bo tu dziś raczej były szachy a nie piłka nożna. Dlatego nie było gry, lecz ostrożna walka i czysta kalkulacja. Obie drużyny bały się popełnić błąd, bo kto ich zrobi więcej to przegra. Stad pewnie o losach wygranej zadecydowały karne. Przyznam, że byliśmy przygotowani na te karne i ćwiczyliśmy je. Mieliśmy nawet wszystko poukładane kto zacznie strzelać i jak, dlatego nie obawiałem się takiej ewentualności, choć przecież to faktycznie loteria. Ogromnie się cieszę z tego zwycięstwa i awansu, do którego się długo i mocno przygotowywaliśmy. Ciężko na niego zapracowaliśmy i teraz po świętowaniu musimy trochę odpocząć. A potem będziemy myśleć nad strategia gry w A klasie.

Paweł Tkacz (Ikar Miłogostowice): - Pierwsza połowa z jednej i drugiej strony przebiegała bardziej z dystansu. Oba zespołu nie chciały zaatakować, oczekując na błąd przeciwnika. Dopiero w drugiej połowie gra się otworzyła i była ciekawsza, zwłaszcza dla kibiców. W tej części spotkania więcej byliśmy przy piłce, nawet stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Jednak zabrakło ich wykończenia, a wynik meczu musiały się rozstrzygnąć rzutami karnymi. A to już niestety loteria. Zabrakło nam szczęścia, a przecież i najlepsi piłkarze potrafią nie strzelić karnego.

Andrzej Adanowicz, trener Ikara Miłogostowice:  - W drugiej połowie dopiero obudziliśmy się i gra z naszej strony lepiej wyglądała, Jednak zabrakło chyba tej determinacji, tej kropki nad i i o wyniku rozstrzygać musiały karne, a to już zdanie się na los. Przeciwnik był do tego spotkania bardzo dobrze merytorycznie przygotowany – jeździli na nasze mecze i chyba liczyli, że zgubimy wcześniej punkty, a wtedy nie doszłoby do tego barażu. Niestety my nie obraliśmy takiej taktyki i nie oglądaliśmy meczów Winnicy. Dlatego nie wiedzieliśmy czego możemy się po nich spodziewać. Na pewno liczyliśmy się z tym, że czeka nas ciężki mecz, a przeciwnika łatwo nie da się ograć. I już w pierwszych minutach spotkania wpadła pierwsza bramka. Potem minęło trochę czasu, ale przejrzeliśmy ich grę, zaczęła nam się gra układać i zdołaliśmy wyrównać wynik meczu. W drugiej połowie meczu szkoda tej jednej sytuacji, gdzie piłka przeszła tuz obok słupka. Przykro, bo mogło być inaczej. O wygranej zadecydowały karne i wygrał lepszy. Gratulujemy Winnicy awansu, a my będziemy walczyć o A klasę w następnym sezonie.

KS Winnica - Ikar Miłogostowice 1:1 (1:1)

Bramki : Krzysztof Malicki 2` - Jacek Chruściel 26`

Karne: 3:0

Kamil Malesza, Jakub Śnieżek, Krzysztof Malicki (dla Winnicy)– nie strzelili: Krystian Mikołajewski, Przemysław Walczak , Dariusz Galiński

Winnica: Piotr Korytkowski, Piotr Hałas, Krzysztof Szwedo, Sławomir Szymaniuk, Mateusz Wanielista, Jakub Śnieżek, Kamil Malesza, Krzysztof Malicki, Tomasz Malicki, Mateusz Wiśniowski ( Mateusz Marczukiewicz 86`), Adam Bojko ( Paweł Sobol 75`)

Ikar: Marcel Flejszer ( Piotr Maciejewski 46`), Dawid Stępień, Krystian Mikołajewski, Maciej Sterkowiec, Paweł Tkacz, Marcin Ścisłowicz, Przemysław Walczak, Natan Zakrocki ( Dariusz Galiński 85`), Mateusz Sterkowiec, Adam Kolasa, Jacek Chruściel ( Daniel Serafiński 70`)

{gallery}galeria/sport/16-06-18-KS-Winnica-Ikar-Milogostowice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}