Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Odra skarciła Chojnowiankę (FOTO)

CHOJNÓW. Rewelacja rundy wiosennej Odra Ścinawa w ligowym szlagierze wygrała w Chojnowie z Chojnowianką 2:1(2:1) praktycznie zamykając chojnowianom drogę do baraży o 4 ligę. To 6. z rzędu zwycięstwo Odry, która kończy sezon na wysokim 6. miejscu !

- Nasza udana wiosna nie jest przypadkowa. Długo się zgrywaliśmy tworząc fajny kolektyw  i stad wyniki Odry - mówi trener Tomasz GRZEGORZEWSKI, trener Odry. -  Cieszy dzisiaj zwycięstwo ale prawda jest taka, że w drugiej połowie trochę cierpieliśmy. Przyjęliśmy określoną taktykę na grę w obronie, ale determinacja Chojnowianki sprawiła, że za bardzo się cofnęliśmy i za dużo pola oddaliśmy rywalom. Stąd brały się ich okazje do zdobycia gol. No ale na tym polega piłkarski kunszt, że przeczekaliśmy trudne momenty i wyprowadziliśmy kontrę, która sprawiła, że komplet punktów jedzie do Ścinawy.

Odra skarciła Chojnowiankę (FOTO)

 To był ligowy klasyk, który miał przed Chojnowianką szeroko otworzyć wrota być może 4 ligi. Czego zabrakło , że tak się nie stało ?

- Zabrakło nam dzisiaj przede wszystkim skuteczności - mówił trener Chojnowianki Mirosław ZIELEŃ. - Skuteczności i finalizacji wielu naszych fajnych akcji. W drugiej połowie zdominowaliśmy Odrę, która mądrze się broniła kierowana prze Martinsa Ekwueme. Odcięli nasze boczne flanki i zamurowali środek boiska. Ciężko było nam dostać się w pole karne  z klarowną sytuacja do zdobycia gola. Kiedy postawiliśmy wszystko na jedną kartę poszła kontra i to wszystko. Nie poddaliśmy się. Dopóki płlka w grze...Jedziemy wygrać z Kościelcem w ostatniej kolejce i liczymy na niespodziankę w Kłębanowicach gdzie grać będzie Konfeks.

Trener Odry Tomasz GRZEGORZEWSKI nie ukrywa, że w przyszłym sezonie chciałby pograć o wyższe cele. Zwłaszcza, że na 99 procent w zespole zostaje najlepszy snajper Paul FILIPOWICZ( 28 goli).

- Objąłem zespól w trudnym momencie dla drużyny i dla klubu. Budowaliśmy nowy skład i to wiosną wypaliło. Nie ukrywam, że z przebiegu rundy wiosennej jestem bardzo zadowolony chociaż oczywiście dostrzegam też mankamenty w naszej grze. Nie wiemy jeszcze jak wyglądać będą transfery letnie ale nie ukrywam, że chciałbym w nowym sezonie z Odrą powalczyć o coś więcej niż tylko miejsce w czołówce klasy okręgowej. W kwestiach sportowych tj. budowy zespołu idziemy w dobrym kierunku i w nowym sezonie moglibyśmy poprzeczkę zawiesić zdecydowanie wyżej - powiedział Tomasz GRZEGORZEWSKI

Chojnowianka Chojnów - Odra Scinawa 1:2 ( 1:2)

M.Mydłowski 21 min - M.Rzepka 2 min, D. Cichuta 26 min

Fot. Ewa Jakubowska

Powiązane wpisy