Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Komu baraż? Niesamowita ostatnia kolejka w legnickiej okręgówce

REGION. Sparta Grębocice awansowała do 4 ligi wygrywając legnicką okręgówkę. Zagadką pozostaje kto zostanie wicemistrzem zdobywając prawo gry w barażach?Przypomnijmy, że poznaliśmy już spadkowiczów z 4 ligi. To zespoły: BKS Bolesławiec, KS Łomnica i Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. W barażu na pewno zagra Iskra Księgienice i Zenit Międzybórz. O trzecie miejsce trwa walka. Bezpieczna wydaje się być Prochowiczanka.

Komu baraż? Niesamowita ostatnia kolejka w legnickiej okręgówce

Z klas okręgowych znamy jednego wicemistrza. To MKP Wołów. W Wałbrzychu walczy Bielawianka z Orłem Ząbkowice a w jeleniogórskim po rezygnacji Apisu, awans bezpośredni przypadł w udziale Orłowi Mysłakowice.

Najtrudniejsza sytuacja jest w Podokręgu Legnica. Przed ostatnią kolejką w klasie okręgowe o miejsce barażowe rywalizują aż 4 zespoły. 

Czołówka tabeli miejsca 2-4:

Konfeks Legnica – 61 pkt.
Błękitni Kościelec – 61 pkt.
Iskra Kochlice – 60 pkt.
Chojnowianka Chojnów – 60 pkt.

Ostatnia kolejka

Zryw Kłębanowice – Konfeks Legnica
Iskra Kochlice – Pogoń Góra
Błękitni Kościelec – Chojnowianka Chojnów

W przypadku wygranych Konfeksu i LegSadu o 2.miejscu decyduje bilans bezpośrednich spotkań. W lepszej sytuacji jest Konfeks, który jesienią zremisował 1:1 a wiosna wygrał 2:1. 

Powiązane wpisy