2.Leśna Dwunastka-szlakiem krainy koni (FOTO)

JAROSZÓWKA.  II Cross Gminy Chojnów "Leśna dwunastka - szlakiem Krainy Koni" - Jaroszówka już za nami ! W gminie wójta Andrzeja PYRZA na serio więzli się za profesjonalny sport wyczynowy wykorzystując piękne walory krajoznawcze gminy. Na trasie 12-kilometrowego crossu i 6 -kilometrowego marszu nordic walking łącznie stanęło 173 pasjonatów sportu. Znane z biegowych tras nazwiska i kompletni amatorzy. Pod nieobecność wójta Andrzeja PYRZA( dożynki sołeckie w Kondratówce/Piotrowicach) rolę gospodarze perfekcyjnie wypełniał zastępca wójta Radosław LIPA z pomocą chociażby Anny BANASZEK, szefowej gminnej promocji i komunikacji społecznej.
Piękna pogoda, las gesty od biegaczy, grzybiarzy i...grzybów - w takich okolicznościach przyrody można było bić rekordy.

Natalia Koszałko wygrała wśród pań, a Łukasz Garliński był najlepszy wśród panów. Czas triumfatora- 40 minuty i 37 sekund czyli zdecydowanie lepszy od czasu sprzed roku. Drugi na mecie był Szymon Kuca ze Złotoryi, który finiszowy bój wygrał z Jackiem Jabłońskim. Czas Natalii Koszałko to 49 minuty i 14 miejsce w OPEN. Sukces Natalii Koszalko oglądała Anna FICNER ale tylko w roli kibice. Pani Anna w styczniu urodzi Hanię i póki co wzięła sobie rozbrat z wyczynowym bieganiem na kilka miesięcy.

- Fajna, typowo treningowa trasa - ocenił Łukasz GARLIŃSKI. - Początkowo biegliśmy stadnie ale przy większym podbiegu oderwałem się i nie forsując nawet specjalnie tempa spokojnie dotarłem do mety.

Na mecie wyprzedził rywali ponad dwie minuty... Zawody nordic walking wygrała zawodniczka Polkowic - Sylwia DĄBROWSKA. Na drugim miejscu w gronie kijkarzy finiszował Artur KOT do niedawna pracowni Starostwa Powiatowego w Jaworze. Zaczął przygodę ze sportem od biegania a po kontuzji biodra przestawił się skutecznie na nordic walking...
Najszybszym mieszkańcem Gminy Chojnów okazał się Tomasz ZIEMBOWICZ.
Zawody elektronicznie perfekcyjnie zabezpieczała firma Datasport a cała impreza zasługuje na uznanie za profesjonalizm w organizacji.