Strzelanina w A-klasie (FOTO)

ROSOCHATA. Niezła strzelaninę urządzili sobie piłkarze Zrywu Kłębanowice i Unii Miłoradzice w meczu o mistrzostwo A-klasy. Na gościnnym boisku Inii w Rosochatej podopieczni Dominika ŁYSAKA pokonali Unię Miłoradzice 9:5( 5:2) awansując na piąte miejsce  w ligowej tabeli. Przed Zrywem mecz rundy jesiennej czyli wyjazd do jaskini lwa- Sparty Rudna. Ewentualna porażka kłębanowiczan sprawi, że Zryw straci szanse na włączenie się do walki o miejsca premiowane awansem...

Trener Unii Jan Bogucki:  – Jak można przegrać mecz strzelając pięć bramek na wyjeździe? Nie potrafię zrozumieć mojego zespołu. Jak już u siebie nie gramy, a to już taki czwarty  czy piąty mecz po rząd  na wyjeździe, to za każdym razem przesypiamy tę pierwszą połowę. Popełniamy szkolne błędy w obronie i to ci sami zawodnicy. Nie wyciągamy wnioski z tych porażek. W drugiej połowie gramy już lepiej niż  w pierwszej. Ale to nie wystarczyło, żeby nadrobić straty.  Przyjechaliśmy na mecz tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym, Zryw zrobił  w trakcie spotkania aż pięć zmian. My nie mieliśmy takiego pola manewru.  A żeby dotrzymać tempa  Kłębanowicom, musiałbym mieć dłuższą ławkę rezerwowych.
Trener Zrywu Dominik Łysak :– Cztery poprzednie mecze graliśmy z drużynami z dołu tabeli , z którymi  teoretycznie nie powinniśmy mieć większych problemów . I tak też się stało.Ten mecz i następny ze Spartą Rudną   to spotkania, do których podchodziliśmy i podchodzimy z pełną motywacją. Nastawialiśmy się dziś na ciężką walkę, a jak się okazało nie było wcale tak trudno.  W pierwszej połowie Kamil pokazał swoją dobrą już formę i mam nadzieję, że będzie błyszczeć też w meczu z Rudną.  Wynik pierwszej połowy trochę nas uspokoił i przez to trochę w końcówce odpuściliśmy ten mecz.  W drugiej połowie weszli wszyscy rezerwowi. Nie jesteśmy w Lidze Mistrzów, piłka ma nas też bawić  i tak trzeba też do tego podchodzić. Fajnie, że dziś każdy z zawodników miał możliwość zagrania w tym spotkaniu. Nie trzeba zostawiać w grze pierwszego składu, żeby dobijać przeciwnika.

Zryw Kłębanowice - Unia Miłoradzice 9:5 (5:2)

Bramki: Kalicki Kamil 15`,25`,33`,52`,72`; Kuligowski Grzegorz 37`82`; Wach Dorian 42`, Wolanin Paweł 68` -   Bolek Tadeusz 25`, 45`; Tygielski Dawid 73`, Wójcik Bartosz 83`, Maksym Krzysztof 87` ( karny)
Zryw: Kędzierski Waldemar ( Szpryngiel Piotr 46`) - Kuczyński Eryk ( Muszyński Krzysztof  46`), Pachulski Kamil ( Tymków Bartłomiej 46`),  Hreczany Dawid ( Kędzierski Seweryn 46`), Świercz Dawid, Wolanin Paweł ( Baszak Aleksander  72`), Czarnota Łukasz ( Cyza Kacper 46`), Chichy Paweł, Kuligowski Grzegorz, Kalicki Kamil, Wach  Dorian
Unia: Bach Piotr - Bolek Tadeusz, Cebianka Kamil, Kwaśny Bartłomiej, Łebek Jakub, Maksym Krzysztof, Rozmiarek Grzegorz, Rozmiarek Karol, Śmieński Wojciech ( Panek Kamil 62`), Tygielski Dawid, Wójcik Bartosz

{gallery}galeria/sport/30-10-16-Zryw-Klebanowice-Unia-Miloradzice-fot-ewa-jakubowska{/gallery}