Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

7. Bieg Wulkanów na horyzoncie. Zdradzamy nowości

ZŁOTORYJA. Trwają i nabierają tempa zapisy na 7 Bieg Wulkanów. Czy to się komuś podoba czy nie, ale właśnie ta impreza jest wizytówką aktywnej sportowo Złotoryi i przemian zachodzących w mieście i regionie. - Dotychczas odbyło się 6 edycji letnich i 3 biegi zimowe, więc jako organizatorzy Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów szykujemy się się do swojej nieformalnej jubileuszowej 10 edycji - mówi Mirosław KOPIŃSKI, organizator imprezy. - W 6. biegu letnim we wszystkich konkurencjach udział wzięło ponad 1000 osób, a w III Zimowym Biegu na Zamku Grodziec wystartowało 300 zawodników. Jestem przekonany, że w 2016 roku padną kolejne rekordy uczestnictwa.

7. Bieg Wulkanów na horyzoncie. Zdradzamy nowości

Impreza się rozrasta, staje się coraz bardziej profesjonalna. Przy organizacji takich imprez potrzebny jest już sztab ludzi. I taki sztab właśnie powstał. W tym roku do komitetu organizacyjnego KS Aurum Kobud Złotoryja dołączył Urząd Miejski w Złotoryi i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. - Tak duże zaangażowanie w organizację biegu daje nowe możliwości logistyczne i spowoduje, że będzie możemy skupić się na sprawach najważniejszych dla biegaczy - dodaje Kopiński. - Jako dyrektor biegu nie ukrywam zadowolenia z tego faktu.

Szczęśliwa siódemka
Hasło tegorocznej edycji brzmi „Szczęśliwa siódemka”. Nawiązywać będzie do siedmiu mieszczan, którzy jako jedyni w Złotoryi ocaleli po epidemii dżumy w naszym mieście w 1553 roku.

Nowość – triathlon
W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić kilka istotnych zmian w programie imprezy i rozszerzyć ją o organizację jedynego w Polsce triathlonu extremalnego po wulkanach. Triathlon odbędzie się na dystansach: pływanie 700 m, jazda na rowerze górskim 17 km, bieg 7 km. Trasa rowerowa i biegowa prowadzić będzie przez liczne przeszkody naturalne i sztuczne. Zapisy ruszą 10 lutego br.

Zmiany – brak eliminacji
Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z sobotnich biegów eliminacyjnych. Natomiast w sobotę po południu odbędzie się oddzielny bieg wulkanów na dystansie 7 km. Zawodnicy startować będą w seriach po 100 osób.
W niedzielnym biegu głównym oraz w triathlonie i biegu na 7 km pomiar czasu odbędzie się przy pomocy czipów aktywnych. Każdemu zawodnikowi zmierzymy czas netto. W biegu głównym przerwy między startami wydłużą się do 5 minut, lecz sektory będą na tyle duże, aby zawodnicy mogli przeprowadzać rozgrzewkę.

Skrócony program VII Biegu Wulkanów
Sobota

    rano biegi dzieci i przedszkolaków
    po południu rywalizacja nordic walking
    festyn podróżnika
    po południu Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów dystans 7 km – 3 serie
    po południu triathlon ekstremalny (700 m, 17 km, 7 km)
    nocne mistrzostwa w płukaniu złota

Niedziela

    bieg główny – Szlakiem Wygasłych Wulkanów dystans 13 km.

W ramach biegu głównego odbędzie się konkurs przebierańców, wulkan festiwal music, rywalizacja drużynowa i rywalizacja w kategoriach:

    kobiet K50+, mężczyzn M50+
    najlepszy mieszkaniec Krainy Wygasłych Wulkanów (K,M)
    najlepszy mieszkaniec Złotoryi (K, M)
    służby mundurowe (K, M).

Kilka słów o opłatach. Nie jest tajemnicą, że... im wcześniej tym taniej! Niższa opłata startowa za bieg dzieci, nordic walking oraz bieg główny jest dla mieszkańców Krainy Wygasłych Wulkanów (gminy: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Wądroże Wielkie, Mściwojów, Miasto Wojcieszów, Świerzawa, Zagrodno, Złotoryja, Miasto Złotoryja). Pierwszy poziom opłaty startowej w biegu głównym wynosi 120 zł, a dla mieszkańców Krainy Wygasłych Wulkanów 70 zł w terminie do 31 stycznia 2016 roku. Ruszyły zapisy dla dzieci w Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów i dla dorosłych w rywalizacji nordic walking.

Powiązane wpisy