Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Turniej ju jitsu i kenjutsu. Emocji nie zabraknie

ZŁOTORYJA. Nie brak opinii, że złotoryjski klub ju jitsu jest równie dobrze kojarzony ze złotym miasteczkiem jak Bractwo Kopaczy Złota i organizowane przez zawody w płukaniu złota czy barwny korowód przebierańców corocznie otwierający Dni Złotoryi. Czy tak jest w rzeczywistości warto jutro wybrać się do hali Tęcza by podziwiać najlepszych w Polsce mistrzów w tej trudnej sztuce walki. O godzinie 11 rozpocznie się VIII Ogólnopolski Turniej Ju Juitsu pod patronatem burmistrza miasta.

Turniej ju jitsu i kenjutsu. Emocji nie zabraknie

Działająca od 1983 r. Sekcja Ju Jitsu „Kazan” służy rozwojowi kultury fizycznej, sportu i rekreacji mieszkańcom miasta, a w szczególności dzieciom i młodzieży, poprzez długoletnie i systematyczne propagowanie misternej sztuki walki wschodu przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego i Spółdzielni Mieszkaniowej „Agat” w Złotoryi oraz sponsorów.

Sekcję od początku założenia prowadzi mistrz sztuki walki Ju Jitsu soke Józef Leśnicki 9° DAN, pełniący jednocześnie w strukturze PAJJ funkcję Z- cy Koordynatora Krajowego Polskiej Akademii Ju Jitsu. Sekcja jest członkiem Polskiej Akademii Ju Jitsu z siedzibą w Zielonej Górze.

Akademia, stwarzając odpowiednie warunki dla rozwoju Ju Jitsu w kraju, umożliwia nam uczestniczenie w szkoleniach, konsultacjach, seminariach, pokazach i zawodach sportowych sztuki walki organizowanych na terenie kraju. Podstawową działalnością sekcji są zajęcia szkoleniowe, które odbywają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi przez cały rok szkolny 2 razy w tygodniu w dwóch grupach wiekowych według harmonogramu zajęć.

Na zajęcia przychodzą dzieci i młodzież - gdzie oni sami bądź rodzice – pragną nauczyć się ćwiczeń ogólnorozwojowych i sprawnościowych. Ale dla niektórych nie są  tylko formą spędzenia wolnego czasu w ramach rekreacyjnych i podchodzą do treningów bardzo poważnie – pragną być lepsi, wygrywać w zawodach i poczuć dreszczyk emocji. Rywalizacja sportowa jest tu dodatkowym motorem, który dopinguje naszych młodych adeptów i w tym kierunku również odbywa się organizacja zajęć, gdzie dajemy szansę i możliwości uczestniczenia w turniejach, mistrzostwach, czy zawodach sztuki walk.

Program szkoleniowy realizowany jest na podstawie programu nauczania Polskiej Akademii Ju Jitsu w formie progresyjnej – uczestnicy rozpoczynają naukę od najprostszych technik walk, a w miarę upływu czasu treningowego zapoznawani są z coraz bardziej złożonymi technikami. Stopniowo również wzrasta obciążenie fizyczne, ćwiczenia mają charakter symetryczny – rozwijają równomiernie obie strony ciała, co wpływa pozytywnie na kondycję kręgosłupa. Czas przeznaczony na trening dzielony jest między naukę technik typowych dla karate (uderzenia, kopnięcia, bloki) oraz Ju Jitsu (obrona przed zróżnicowanymi atakami w tym: uwolnienia z chwytów przez zastosowanie zerwań i dźwigni).

Jutro w złotoryjskiej hali nie zabraknie młodych talentów, którzy zaprezentują swoje umiejętności.

Powiązane wpisy