Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jak inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w nieruchomości od zawsze była traktowana jako przywilej ludzi bogatych. Kogo innego bowiem stać na lokowanie swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcia? Okazuje się jednak, że nie tylko krezusi mogą czerpać korzyści z inwestowania w nieruchomości. Wystarczy podejść do tematu racjonalnie i zdroworozsądkowo. Z tego tekstu dowiesz się, o kilku ciekawostkach na temat lokowania pieniędzy w mieszkania.

Jak inwestować w nieruchomości?

Rozwiązanie dla cierpliwych

Na samym początku musisz sobie uświadomić, że droga do wolności finansowej jest długa i często pełna przeszkód. Jeżeli zależy Ci na szybkim wzbogaceniu się, ten tekst nie jest dla Ciebie. Nieruchomości to daleki horyzont, którym w tym wypadku jest mieszkanie na wynajem. Dysponując niezbyt dużymi oszczędnościami, możesz kupić pierwsze lokum, które po niedługim czasie zacznie samo na siebie zarabiać, a Tobie zostanie trochę zysku.

Co kupować?

Na samym początku swojej przygody z inwestowaniem w nieruchomości skup się na najtańszym segmencie. Chodzi oczywiście o kawalerki od 25 m2. Koszt jej wynajęcia będzie zadowalający, a cena zakupu o wiele niższa niż w przypadku większej kawalerki.

Gdzie kupować?

Polecamy rozpoczęcie do rynku, który znasz. Jeżeli więc mieszkasz np. we Wrocławiu, skup się na tym rynku lub miastach ościennych. Ceny mieszkań są tam niższe, ale istnieje większe ryzyko pustostanu. Zanim więc zdecydujesz się na konkretne miejsce, zbadaj jakie jest w nim zapotrzebowanie na mieszkania pod wynajem.
A może coś nad morzem?

Coraz popularniejsze są inwestycje w apartamenty oraz mieszkania nad morzem. Jest to dobra alternatywa dla osób, które mają już doświadczenie w nieruchomościach i wiedzą, czego dokładnie oczekują po tego typu „lokacie”. Cena takich mieszkań jest o wiele wyższa, ale i zyski robią wrażenie. Pamiętaj też o pewnej „sezonowości” takiego rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że nieruchomości nad morzem to dobra okazja na zarobek. Więcej możesz dowiedzieć się na stronie burco.pl/.

Jak finansować? Kredyt, czy gotówka?

Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna. Jeżeli dysponujesz środkami na zakup mieszkania pod wynajem, wykorzystaj je. Zawsze lepiej kupić nieruchomość bez kredytu. W przypadku, gdy jednak chcesz finansować się kredytem, spróbuj wygospodarować środki na wkład własny. Dzięki temu Twoje zobowiązanie będzie mniejsze i szybciej je spłacisz.