Mieszkanie z przetargu - jak tanio kupić nieruchomość?
Poszukujesz taniego mieszkania i zastanawiasz się, gdzie można znaleźć lokale poniżej ceny rynkowej? Jeśli tak, dowiedz się więcej na temat przetargów mieszkaniowych.

Czy kupno mieszkania poniżej jego rynkowej ceny jest możliwe? Jak najbardziej tak! Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, to warto dowiedzieć się więcej o przetargach i tym, gdzie szukać takich ogłoszeń.
Czym są przetargi?
Przetarg jest jedną z form sprzedaży nieruchomości. Przetargi mieszkaniowe organizowane są głównie przez urzędy miast i gmin oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Na sprzedaż w drodze przetargu trafiają także mieszkania dostępne w zasobach spółek Skarbu Państwa, dlatego nierzadko wśród ogłoszeń pojawiają się też oferty np. od PKP.
Przed wzięciem udziału w przetargu warto zdawać sobie sprawę, że przetargi dzielą się na 2 podstawowe rodzaje: nieograniczone i ograniczone. Udział w tym pierwszym może wziąć każdy, drugi jest skierowany tylko do konkretnych podmiotów wskazanych w ogłoszeniu (np. członków danej spółdzielni).
Przy przystąpieniu do przetargu konieczne jest wpłacenie wadium. Dokładna jego kwota, jak i sposób wpłacenia jest zamieszczony w ogłoszeniu, jeśli brakuje tych informacji dobrze jest się skontaktować z podmiotem zamieszczającym ogłoszenie. Osoba, która nie wygrała przetargu, ma zwracane wadium. Gdy oferent wygra przetarg, te środki są zaliczane na poczet kwoty nabycia lokalu.
Zanim weźmiesz udział w przetargu
Mieszkania z przetargów często mają bardzo kuszącą cenę i jak najbardziej warto z tych ofert korzystać, jednak rozsądnie! Przed zakupem mieszkania dobrze jest sprawdzić jego stan prawny. To absolutna podstawa, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję.
Warto sprawdzić, czy w ogłoszeniu znajduje się informacja o prowadzeniu dla tego mieszkania księgi wieczystej. W tym dokumencie mieszczą się najważniejsze informacje o lokalu.
Ważny jest też oczywiście stan fizyczny mieszkania - lokale oferowane w przetargach często wymagają generalnego remontu, jednakże nie jest to reguła. Na przetargi trafiają mieszkania po różnych użytkujących - także te po osobach zmarłych, które nie pozostawiły żadnych spadkobierców. Dodatkowymi informacjami niezbędnymi do sprawdzenia jest lokalizacja mieszkania, rozkład pomieszczeń, czy przeznaczenie terenu, na którym położna jest nieruchomość.
Gdzie szukać ogłoszeń przetargów?
Ogłoszenia dotyczące przetargów zamieszczane są w różnych miejscach z racji tego, że są one organizowane przez wiele podmiotów. Tym samym znalezienie wszystkich interesujących przetargów na własną rękę jeszcze do niedawna było trudne i bardzo czasochłonne.
Przez długi czas było to utrapienie osób, które chciały brać udział w przetargach, jednak teraz można to zrobić wygodniej. Wystarczy skorzystać z bazy informacji o aktualnych przetargach i licytacji mieszkań na sprzedaż z całej Polski - ListaPrzetargow.pl.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ominą Cię najważniejsze ogłoszenia, a jednocześnie nie będzie konieczności spędzania wielu godzin na poszukiwaniu ogłoszeń na stronach konkretnych podmiotów. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu.
Warto skorzystać z oferty przetargów, gdy chcesz kupić mieszkanie w niższej cenie, niż ta rynkowa. W takim przypadku to rozwiązanie może być idealne dla Twoich potrzeb, jak i portfela.
Zdjęcie: Pixabay.com