Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nadadzą tytuły Honorowy Obywatel i Zasłużony dla Miasta Głogowa

GŁOGÓW. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na 28 października( godz.15.30  w zdalnym trybie obrad )radni przyznają tytuł Honorowy Obywatel Miasta Głogowa oraz Zasłużony dla Miasta Głogowa. Wiemy kto te zaszczytne wyróżnienia miejskie otrzyma...

Nadadzą tytuły Honorowy Obywatel i Zasłużony dla Miasta Głogowa

Tytuł Honorowy Obywatel Miasta Głogowa otrzyma Małgorzata Kierzkowska, jej kandydaturę zgłosił Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej. Małgorzata Kierzkowska jest głogowianką z urodzenia i duszy. Mieszka w Hiszpanii od 21 lat. Pamięta i promuje nie tylko nasz Kraj, ale i wszędzie gdzie jest i pracuje promuje Głogów.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Głogowa otrzymają trzy osoby.

Andrzej Musiał – harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego zasłużył się na rzecz rozwoju miasta poprzez swoją służbę w Hufcu ZHP Głogów. Druh Andrzej Musiał pełnił funkcje Drużynowego od 1972 roku przez 17 lat.

Ks. Kan. Janusz Idzik – niestrudzony budowniczy Kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, organizator pomocy dla Kresowian i wypoczynku dla młodzieży.

Anna Cugier – nauczyciel, dyrektor, działacz społeczny, przewodnicząca Rady Seniorów, autorka książek o Głogowie.

Od 1994 r. przyznawany jest Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Głogowa. Rada Miasta wybierała w głosowaniu tajnym do trzech nagrodzonych. W 2009 r. Rada zmieniła dotychczasowe zasady. Ustanowiono dwa tytuły. Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Głogowa”, przyznawany jest wyłącznie osobie fizycznej za zasługi w promowaniu miasta Głogowa w kraju i za granicą lub za zasługi dla Polski. Tytuł ustanawiany jest w ilości nie więcej niż jeden w roku. Z kolei tytuł „Zasłużony dla Miasta Głogowa”, przyznawany jest za zasługi na rzecz miasta osobom fizycznym i prawnym, organizacjom nie posiadającym osobowości prawnej, stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym, w ilości od 1 do 3 rocznie. Od 2007 r. jest to wyróżnienie honorowe.