Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Odszkodowanie - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Przydarzył Ci się wypadek w pracy? Może zostałeś ofiarą przestępstwa, ukradziono Ci meble, sprzęt, czy inne dobra? W każdej z tych sytuacji prawdopodobnie należy Ci się odszkodowanie. Jego wysokość uzależniona jest od wielu czynników. Samodzielne staranie się o uzyskanie odszkodowania może nie być łatwe. Dlatego warto zwrócić się w tym celu o pomoc do profesjonalistów. Dowiedz się wszystkiego na temat odszkodowania!

Odszkodowanie - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

1. Czym jest odszkodowanie?

2. Rodzaje odszkodowań, a zadośćuczynienie

3. Kiedy ubiegać się o odszkodowanie

4. Do kogo zgłosić się po odszkodowanie

5. Rozmiar odszkodowania, na co możesz liczyć?

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z możliwości uzyskania odszkodowania? Wbrew pozorom nie jest to takie proste, a kiedy już tego dokonasz, będziesz zniesmaczony. Samodzielne próby uzyskania odszkodowania kończą się bowiem często fiaskiem, a jeśli już uda się uzyskać jakąś kwotę, przeważnie jest ona niższa, niż mogłaby być. Najlepiej więc korzystać z pomocy specjalistów, którzy sprawią, że wszystko stanie się łatwiejsze. Odszkodowanie jak uzyskać, jakie są rodzaje i do kogo zgłosić się po jego odbiór? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, sprawdź!

Czym jest odszkodowanie?

Zwęzimy tę definicję, jak tylko się da. Odszkodowanie to świadczenie, o które może ubiegać się osoba poszkodowana, na przykład w wypadku. Szkoda może być majątkowa, przykładowo kradzież, ale również niemajątkowa, w której wystąpił uszczerbek na zdrowiu poszkodowanej osoby. Odszkodowanie i jego wysokość zależą od wielkości powstałej szkody. Co ważne, nie chodzi tutaj tylko o samą szkodę, ale utracone korzyści, jakie z tym się wiążą. Krótko mówiąc, odszkodowania to pieniądze, jakie otrzymasz, kiedy ktoś lub coś wyrządzi Ci szkodę majątkową, lub niemajątkową. Proste, ale samo uzyskanie odszkodowania już takie nie jest, o czym wiele osób się przekonało.

Rodzaje odszkodowań, a zadośćuczynienie

Jak uzyskać odszkodowanie? Tego dowiesz się nieco później. Teraz sprawdź, jakie są rodzaje odszkodowań, abyś wiedział, o czym rozmawiać po umówieniu się na wizytę w firmach, takich jak Kancelaria Odszkodowawcza KOMPENSJA. Lista rodzajów poniżej:

  • odszkodowania po wypadku komunikacyjnym
  • odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu
  • odszkodowania za śmierć osoby bliskiej
  • odszkodowania za szkody na pojeździe
  • odszkodowania za wypadek w pracy
  • odszkodowania za wypadek w rolnictwie
  • odszkodowania za błędy medyczne
  • odszkodowania z NNW

To krótka lista wypunktowań. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów o każdym rodzaju odszkodowania, sprawdzisz wszystko na podanej przez nas stronie w jednym z pierwszych akapitu tego artykułu. Chcemy tutaj jednak poruszyć jeszcze jedną bardzo ważną kwestię, a więc czym się różni odszkodowanie od zadośćuczynienia. Tak naprawdę każde zadośćuczynienie to odszkodowanie, jest to jednak specjalny jego rodzaj. Zadośćuczynienie przysługuje bowiem osobom, którym wyrządzono szkodę niemajątkową. Jego celem jest złagodzenie krzywd psychicznych, fizycznych, czy moralnych. Istnieją trzy rodzaje zadośćuczynień: z tytułu uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, z tytułu naruszenia dóbr osobistych i z tytułu śmierci osoby bliskiej.

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie?

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania, a także takie informacje jak to, jak się o nie ubiegać uzyskasz w wymienionej już kancelarii Kompensja. Kiedy jednak możesz się o nie ubiegać? Tak naprawdę już po zaistniałym zdarzeniu, dokładnie od razu po nim. Pamiętaj jednak przy tym, że istnieje termin przedawnienia, który ustala ubezpieczyciel, nie możesz o nim zapomnieć. Jednak przepisy jasną mówią o sporym terminie po wypadku, kiedy można zgłaszać się po odszkodowanie, są bardzo przychylne osobom poszkodowanym. Jest to nawet wiele lat po samym zdarzeniu.

Do kogo zgłosić się po odszkodowanie?

Pomoc przy odszkodowaniach oferuje wymieniana już kancelaria. Do kogo jednak zgłosić się po jego odbiór zaraz po pomocy kancelarii? Może to być na przykład Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To jednak nie wszystko, osoba poszkodowana może zgłosić się po odbiór odszkodowania do jednej z firm ubezpieczeniowych. Chodzi o tą, w której dana osoba (sprawca) wykupiła polisę. Na przykład sprawcę wypadku samochodowego.

Rozmiar odszkodowania, na co możesz liczyć?

Wszystkie kwoty odszkodowań reguluje Kodek Cywilny, w którym wyraźnie jest napisane, w jakim przypadku przysługuje jaka kwota. Oczywiście jest ona ustalana indywidualnie, trzeba wtedy wziąć sporo informacji pod uwagę i wiele zmiennych. Jednak to nie wszystko, same okoliczności, czy na przykład części w przypadku samochodu, jego rok produkcji i wartość mogą mieć wpływ na wysokość odszkodowania. Jest tego naprawdę sporo, dlatego warto wybrać się do kancelarii Kompensja po pomoc. Dzięki temu możesz uzyskać rekompensatę, która wyniesie kilkukrotnie więcej od tej, którą uzyskałbyś samodzielnie. Jak uzyskać odszkodowanie sporych rozmiarów za nawet małą szkodę? Udaj się do profesjonalistów, a nie pożałujesz! To naprawdę najlepszy sposób na uzyskanie odszkodowania.

 

Odszkodowania Kompensja
Kancelaria odszkodowawcza

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: 58 500 80 89
Tel. kom.: 797 670 906

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/