Agnieszka Miza pierwszym wicewojewodą dolnośląskim
DOLNY ŚLĄSK. Agnieszka MIZA z Lewicy (struktury Powiatu Wrocławskiego) został nową Wicewojewodą Dolnego Śląska. Na tym stanowisku zastąpiła Piotra KOZDROWICKIEGO odwołanego na swój wniosek przez premiera Donalda TUSKA. Kozdrowicki reprezentował frakcję Wiosny eurodeputowanego Krzysztofa Śmiszka w Nowej Lewicy. Zmiana na stanowisku I wicewojewody oznacza zdecydowany wzrost pozycji posła Lewicy Arkadiusza SIKORY na Dolnym Śląsku.
Przypomnijmy, że urząd wojewody sprawuje Anna ŻABSKA, a II wicewojewodą jest Artur JURKOWSKI. Nie brak opinii, że po obecnie zmianie pozycja tylko Jurkowskiego jest nie zagrożona...
Agnieszka Miza, przed powołaniem na urząd wicewojewody, była wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Wcześniej była wicedyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz szefową Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Politycznie wywodzi się z dawnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Dodaj komentarz