Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Społeczna debata legnickiej policji

LEGNICA. 25 osób uczestniczyło w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Legnicy. Policjanci podczas spotkania, które odbyło się  w Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy porozmawiali z mieszkańcami powiatu na temat poprawy bezpieczeństwa na ogródkach działkowych. W trakcie spotkania przedstawiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Społeczna debata legnickiej policji

Z ramienia legnickiej komendy prowadzącym debatę społeczną był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy nadkom. Przemysław Laskowski. W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Naczelnika Prewencji asp. szt. Czesław Wroński, kierownik I Rewiru Dzielnicowych asp. szt. sztab. Krzysztof Sieradzki, kierownik Ogniwa III Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Waldemar Wasylów, Jan Nowicki technik kryminalistyki oraz dzielnicowi I Rewiru Dzielnicowych. Na debatę przybył również przedstawiciel Straży Miejskiej w Legnicy st. insp. Marcin Niewiadomski.

Spotkanie w szkole podstawowej nr 9 w Legnicy miało na celu nie tylko omówienie funkcjonowania nowych narzędzi Policji, do jakich z pewnością można zaliczyć Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikację „Moja Komenda”, lecz również włączenie społeczeństwa w dyskusję na temat poprawy bezpieczeństwa na ogródkach działkowych. Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli legnickim policjantom, mającym na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń zależało bowiem na poznaniu opinii i wymianie poglądów z mieszkańcami w celu zaplanowania działań zapobiegawczych.

W trakcie trwania debaty Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy nadkom. Przemysław Laskowski przedstawił analizę przestępczości oraz zdarzeń, które zaistniały na terenie legnickich ogródków działkowych, a także metody działania włamywaczy oraz mienie jakie najczęściej staje się ich łupem. Ponadto omówił zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane za pośrednictwem tego narzędzia w powiecie legnickim. Przedstawił również założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazywał jak łatwo skontaktować się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. Debatę wzbogacono przemawiającymi do wyobraźni prezentacjami multimedialnymi.

W drugiej części spotkania odbyła się ożywiona dyskusja, w którą aktywnie włączyły się obecne na sali szkoły osoby. Przedstawione na debacie pytania, opinie, komentarze i wnioski zostały zanotowane. W najbliższym okresie będą one przeanalizowane i pomogą w wypracowaniu rozwiązań pozwalających na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.