Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pumptrack prawie gotowy

LEGNICA. Rozpoczęły się odbiory końcowe legnickiego rowerowego placu zabaw – pumptrack w Parku Bielańskim. – Na tym torze można fruwać – mówi Paweł Chwieduk, który go testował. – Jest super.

Pumptrack prawie gotowy

Zanim jednak pumptrack przekazany zostanie sportowcom, musi minąć jeszcze trochę czasu. – Musimy poczekać, aż trwa się ukorzeni – wyjaśnia Grażyna Litwin, dyrektorka wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta. – Pumptrack zostanie otwarty najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Do tego czasu prosimy z niego nie korzystać.

Ten tor robi wrażenie. Doskonale się uzupełnia z powstałym kilka lat temu skateparkiem, który jest jednym z nowocześniejszych w kraju. Codziennie bawi się tutaj i ćwiczy arkana jazdy ekstremalnej bardzo wielu młodych ludzi.

Paweł Chwieduk, zawodnik legnickiego klubu BMX, po jazdach testowych na pumptracku jest pod wrażeniem. – Jeździłem na wielu takich torach, a ten legnicki jest rewelacyjny. Jeden z najlepszych w kraju. Tor jest bardzo płynny w obie strony. Na nim się wręcz lata.

Przetarg na budowę pumptracku w formule zaprojektuj i wybuduj wygrała firma BT Project. Koszt inwestycji to około 605 tys. zł.

Czym jest pumptrack? To asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu.