Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Szpital sieciowy - co to oznacza dla pacjenta

LEGNICA. Kolejki w izbach przyjęć i SOR-ach mają się skrócić. Po wypisie z „sieciowego” szpitala pacjent ma mieć zapewnioną wizytę kontrolną u specjalisty i – jeśli będzie taka potrzeba - rehabilitację. Takie pozytywne skutki mają przynieść przepisy ustawy tworzącej sieć szpitali, które wchodzą w życie 1 października.  

Szpital sieciowy - co to oznacza dla pacjenta

Na Dolnym Śląsku do „sieci” zakwalifikowało się 45 szpitali. Dla szpitala oznacza to publiczne finansowanie, a dla pacjenta? By przybliżyć, co od października się zmieni, pracownicy NFZ w każdą środę dyżurować będą w jednym z dolnośląskich szpitali. Na początek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

- Każda osoba, która odwiedzi stoisko NFZ będzie mogła dowiedzieć się na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, gdzie w Legnicy będzie znajdował się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, dodatkowo uzyskać informacje na temat zasad korzystania z bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 75 rok życia - mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy dolnośląskiego NFZ.

Podczas dyżuru będzie można także założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) czy wreszcie „od ręki” wyrobić kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego).

Pracownicy NFZ czekać będą w legnickim szpitalu od godz. 10.00 do 14.00 w sali konferencyjnej (parter).