Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Prezydent odpowiada na wasze pytania

Za nami już kolejna tura cyklu "Zadaj pytanie prezydentowi". Prezentujemy kolejne pytania od Państwa, które za naszym pośrednictwem przekazaliśmy wiceprezydent Legnicy Jadwidze Zienkiewicz. Dziś prezentujemy odpowiedzi. Przypominamy, że co tydzień zadajemy dwa pytania. Chcesz się czegoś dowiedzieć? Napisz pytania na adres e-mail redakcja@e-legnickie.pl

Prezydent odpowiada na wasze pytania

Pytanie nr 1
Witam, mam pytanie w sprawie remontu drogi na ul. Szczytnickiej, owa droga jest w stanie skandalicznym, wyboje i przysłowiowa dziura na dziurze a ruch nią jest dość spory i skraca znacznie czas przejazdu. Doczeka się ona w koncu remontu? Ul bydgoska została zrobiona a szczytnicka nie, moim zdaniem bezsensowny remont ul. Wrocławskiej można zamienić na naprawdę potrzebny ul szczytnickiej, jakie zdanie ma na ten temat Pan Prezydent? Zamierza w najbliższym czasie zrobić coś z ową droga?

Odpowiedź wiceprezydent Jadwigi Zienkiewicz:

Mamy świadomość złego stanu ul. Szczytnickiej. Przez lata utrzymywaliśmy ją na bieżąco. Po każdej zimie konieczne były naprawy. Oczywiście, ta droga wymaga przebudowy z budową chodnika i z odwodnieniem.
Mam dobrą wiadomość. Pan prezydent postanowił ująć to zadanie w wieloletnim planie finansowym. Wyłoniony został już wykonawca dokumentacji technicznej. Do zadania dołączyła także nasza spółka - LPWiK, która projektuje sieci kanalizacji sanitarnej. Dokumentację mamy otrzymać do października przyszłego roku, a więc fizycznie roboty powinny być rozpoczęte pod koniec 2018 i kontynuowane w roku 2019.
Natomiast ulica Wrocławska była wpisana w program rewitalizacji, na który to mamy szansę pozyskać środki unijne. Będą to pieniądze na to zadanie i wiele innych, w tym ul. Limanowskiego, bulwar nad Kaczawą, rondo Kartuska-Czarnieckiego, centrum integracji społecznej, wnętrza blokowe i remonty części wspólnych pięciu budynków komunalnych. Bezwzględnie trzeba rewitalizować Zakaczawe.

Pytanie nr 2

W ubiegłym roku w ramach LBO wybudowano piękny plac zabaw na podwórku między ul.Czarnieckiego, Daszyńskiego i K.Wielkiego.Na chwilę obecną dewastacja placu jest znacząca.Powoli ogrodzenie jest rozbierane,ławki służą głównie do spożywania alkoholu przez dorosłych ale nie tylko.Trawniki to wybieg dla psów .Osoba zajmująca się sprzątaniem podwórka codziennie zbiera masę śmieci i pustych butelek.Przekleństwa i wulgarne wyzwiska wśród dorosłych i dzieci to codzienność.Myślę ,że ta społeczność (oczywiście nie wszyscy ale zdecydowana większość) nie potrafi uszanować tego co miasto wybudowało . Wielka szkoda .Nigdy nie widziałam aby choć raz Straż Miejska pojawiła się na tym podwórku.

Odpowiedź wiceprezydent Jadwigi Zienkiewicz:

Mamy informację, że zadanie, które powstało z inicjatywy mieszkańców tego regionu, niestety, nie jest szanowane przez część osób. Jest tak też w innych przypadkach na terenie miasta. Np. na ul. Wielogórskiej odbieraliśmy zadanie i okazało się, że w czasie odbioru nie było już połowy ogrodzenia na placu zabaw. To przykra sprawa i mamy apel do mieszkańców. Jeśli zauważą Państwo akty wandalizmu, to prosimy o zgłaszanie tego na policję czy straż miejską. Prezydent zobowiązał straż miejską do częstszego patrolowania takich miejsc.