Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Szpital z certyfikatem (FOTO)

LEGNICA. Łatwo nie było. Patrzono na ręce, przeglądano dokumentację, sprawdzano, czy dochodzi do zakażeń, powtórnych operacji czy zgonów. W sumie – 220 kryteriów poddanych ocenie. Udało się. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zyskał na 3 kolejne lata Certyfikat Akredytacyjny.

Szpital z certyfikatem (FOTO)

Uroczysta gala z okazji przyznania Certyfikatu Akredytacyjnego miała miejsce w legnickim teatrze, w obecności m.in. marszałka województwa, Cezarego Przybylskiego.

- Certyfikat oznacza, że utrzymaliśmy, a nawet podnieśliśmy jakość świadczonych usług. Oznacza to bezpieczeństwo dla pacjentów, oznacza też, że dokumentacja medyczna jest prowadzona w należyty sposób. Wiele szpitali na Dolnym Śląsku, w tym także tych znanych (ale nie wypada mi tu wymieniać) nie obroniło certyfikatu na 3 kolejne lata. A nam się udało - mówi z dumą Andrzej Hap, dyr. ds. lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

- Ok. 15-20 proc. szpitali, które samodzielnie zgłaszają się do procesu akredytacji, nie przechodzi pozytywnie tej oceny, bo łatwo nie jest - potwierdza Halina Kutaj- Wąsikowska - dyr. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Dla pacjentów certyfikat oznacza większe poczucie bezpieczeństwa, a dla samego szpitala to nie tylko prestiż.

- Jest zapisane w ustawie, że szpitale akredytowane od nowego okresu rozliczeniowego powinny dostawać wyższy kontrakt – i na to liczymy. Po drugie - mamy niższe stawki za ubezpieczenie w firmach ubezpieczeniowych. Za ostatnie 3 lata oszczędności z tego tytułu sięgnęły kilkuset tys. zł. - dodaje dyr. Hap.

Fot. Ewa Jakubowska

{gallery}galeria/wydarzenia/11-10-17-certyfikat-szpitala-fot-ewa-jakubowska{/gallery}