Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Będą zmiany w LBO

LEGNICA. Rusza Legnicki Budżet Obywatelski 2017. Czwarta edycja projektu przynosi pewne zmiany, m.in. termin składania wniosków został przesunięty na przełom marca i kwietnia oraz wydłużony o trzy tygodnie w stosunku do roku ubiegłego

Będą zmiany w LBO

W tym roku nieco wcześniej rusza kolejna edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Po co ta zmiana? Jak co roku Urząd Miasta przeanalizował minioną edycję oraz m.in. wyniki ankiety LBO, w której, w minionym roku, udział wzięło 618 mieszkańców. Na tej podstawie wprowadzono zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom legniczan.

LBO 2017 przynosi korzystną zmianę dla składających propozycje projektów. Termin składania wniosków został przesunięty na przełom marca i kwietnia oraz wydłużony o trzy tygodnie w stosunku do roku ubiegłego. Zatem okres składania projektów będzie trwał od 15 marca do 15 kwietnia 2016 r.  Ale to nie wszystko.

- Aby spełnić oczekiwania legniczan, m.in. młodych ludzi, którzy nie mają doświadczenia w pisaniu wniosków, zdecydowałem wprowadzić do LBO projektowanie warsztatowe – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Nowa formuła przewiduje zatem spotkania z ekspertami, maraton pisania projektów. Urzędnicy będą też chcieli pomóc liderom promować ich projekty. Wcześniej niż w latach poprzednich znana będzie lista projektów, które przejdą pozytywnie weryfikację techniczną i tym samym poddane zostaną pod głosowanie. Lista projektów ogłoszona zostanie do dnia 27 czerwca. Głosowanie, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się na początku października. Zatem dłuższy będzie również okres kampanii promujących projekty w lokalnych środowiskach. Wyniki znane będą najpóźniej do dnia 22 października 2016 r.

Dotychczasowe edycje Budżetu Obywatelskiego pokazały, że legniczanie chcą mieć wpływ na rzeczywistość w swym najbliższym otoczeniu. W każdej z poprzednich edycji zgłaszano po kilkadziesiąt pomysłów. Wszystkie zgłaszane propozycje pozytywnie przechodziły weryfikację formalną, a większość również weryfikację techniczną i prawną. We wszystkich trzech, przeprowadzanych do tej pory procedurach, wybrano w wyniku głosowania 36 projektów, zrealizowano 25. Obecnie rozpoczęto przygotowania do realizacji 11 zadań wybranych w roku ubiegłym.

Podobnie jak w zeszłym roku, w tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zadecydujemy o przeznaczeniu 2 mln 200 tysięcy złotych. Na każdy obszar przeznaczono 200 tys. zł. Wszelkie informacje, konsultacje i pomoc udzielane są w Punkcie Informacyjnym LBO: Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8 (pok. 2, parter), tel.: 76 72 12 177, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..