Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Strategia elektromobilności. Wypowiedz się w tej sprawie

LEGNICA. Urząd Miasta kontynuuje konsultacje społeczne dotyczące „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla miasta Legnicy”. Ich drugi etap rozpoczyna się dziś (5 lipca br.).

Strategia elektromobilności. Wypowiedz się w tej sprawie

Legnicki wniosek na sfinansowanie opracowania Strategii rozwoju elektromobilności zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej, zatwierdzonej przez Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przedłożony do oceny mieszkańców dokument jest niezbędnym narzędziem strategicznym dla pozyskania w przyszłości wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wsparciem objęte będą projekty związane z:
- ograniczeniem indywidualnego ruchu zmotoryzowanego w centrum miasta,
- budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych lub tankowanie paliw alternatywnych,
- budową ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych,
- inwestycjami związanymi z energooszczędnym oświetleniem ulicznym i drogowym przy drogach publicznych.

Projekt dokumentu dostępny jest na www.legnica.eu w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: „Rozwój Miasta”, w folderze: „Programy, strategie, plany” (pod linkiem: http://um.bip.legnica.eu/uml/rozwoj-miasta/programy-strategie-pla).

Pisemne uwagi i wnioski do dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Legnicy” należy składać na załączonym druku w kancelarii Urzędu Miasta, pl. Słowiański 8 (w godzinach pracy urzędu) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie od 5 lipca do 29 lipca 2019 r., do godziny 15.30.

Oczekujemy na wnioski, oceny i uwagi mieszkańców, które odnosić się będą do ograniczenia niskiej emisji i poziomu hałasu, generowanych przez sektor transportowy. Opracowana strategia będzie odpowiedzią na rozwijający się rynek elektromobilności oraz paliw alternatywnych w ostatnich latach, a także odniesieniem do prowadzonej polityki klimatyczno-transportowej przez Polskę i Unię Europejską.

Rozwój gminy przekłada się na powstawanie nowych zakładów oraz nowych osiedli mieszkaniowych. Związany z tym intensywny wzrost gospodarczy generuje dodatkowe podróże w ruchu miejskim i podmiejskim, przyczyniając się do wzrostu natężenia ruchu i tworzenia korków. Ograniczenie emisji pojazdów komunalnych i prywatnych może znacząco przyczynić się do poprawy stanu środowiska w mieście.

Przypomnijmy. Na sfinansowanie opracowania dokumentu złożony został wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „GEPARD II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”. Jak już wspomnieliśmy, złożony przez Legnicę wniosek został wysoko oceniony. Uzyskał 55 pkt. i zajął I miejsce na liście rankingowej zatwierdzonej przez Zarząd NFOŚiGW.