Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Polowanie na parking przy szpitalu

LEGNICA. Ma być nowocześniej, wygodniej, bardziej komfortowo. Jest... nerwowo. W związku z trwającą modernizacją dotychczasowych poradni specjalistycznych w budynku głównym legnickiego szpitala, część gabinetów przeniesiono koło SOR-u. Tu, niestety, parking choć bezpłatny, jest niewielki i kierowcy stają tam... gdzie znajdą miejsce. Ryzykując przy tym, że zostaną odholowani.

Polowanie na parking przy szpitalu

 - Przyjechałem z chorym dzieckiem do szpitala i nie było wyjścia, musiałem stanąć na trawie. Ryzyk- fizyk! - mówi jeden z kierowców, który wie, że musi się liczyć z mandatem, a w najgorszym wypadku i z lawetą.

- Straszny tu jest problem! Niepotrzebne są te krzaki! W ich miejsce zrobiliby parking! - dorzuca zdenerwowana kobieta za kierownicą, która zdążyła zrobić już trzecie "kółko" w poszukiwaniu wolnego miejsca.

Przy legnickim szpitalu rzeczywiście jest sporo terenu, na którym można byłoby zrobić parking. Jest jednak podstawowy problem: fundusze.

- Zastanawialiśmy się nad kwestią parkingu dla pacjentów. Niestety, to kosztowna inwestycja. W zależności od wielkości - od kilkuset tysięcy nawet do miliona zł. Nie ma mowy o tym, żeby z pieniędzy kontraktowych z NFZ poczynić taką inwestycję. Próbujemy pozyskać na to środki ze źródeł zewnętrznych - mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

- Z tego co wiem, dziś było zarejestrowanych tu ok. 200 dzieci, czyli jakieś 200 aut, a miejsc jest tu ile? Stówka? Nawet nie! - denerwuje się jeden z kierowców.

- Niektóre poradnie, które teraz mieszczą się przy SOR, za ok. miesiąc zostaną przeniesione do budynku głównego, w związku z tym liczba pacjentów i ich samochodów "rozłoży" się pomiędzy dwoma parkingami - tym mniejszym koło SOR i tym większym - przy budynku głównym - dodaje Tomasz Kozieł.