Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Uczą się o bezpieczeństwie w wirtualnym świecie (FOTO)

LEGNICA. W Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Jarosława OBREMSKIEGO oficjalnie otwarto Centrum Nowoczesnych Technologii, połączone z uruchomieniem Pracowni Wirtualnej Rzeczywistości.  Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości - oparta o najnowsze technologie - umożliwi studentom Collegium Witelona, kształcącym się na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, wirtualny udział m.in. w zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych. Dzięki specjalnie zaprogramowanej dla Uczelni aplikacji, wirtualne okulary będą „przenosić” studentów w rzeczywiste miejsca, gdzie najczęściej dochodzi w Legnicy do wypadków i kolizji. - W sytuacji wypadkowej wiadomo, że policja nie dopuści osób postronnych w tym takze studentów do miejsca zdarzenia - mówił mgr. inż. Robert Nowakowski. - W tej pracowni dzięki urządzeniom VR nasi studenci przenoszą się na wirtualne ulice miasta i w ten sposób zdobywają praktyczną wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

Uczą się o bezpieczeństwie w wirtualnym świecie (FOTO)

 Podczas związanej z otwarciem Centrum Nowoczesnych Technologii wizyty, Wojewoda Dolnośląski podpisał też z legnicką uczelnią umowę o współpracy, dzięki której studenci będą mogli m.in. odbywać praktyki w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. - Polska nalezy do tych krajów, które pod względem urbanistycznym jest zdecentralizowana - powiedział Jarosław OBREMSKI, wojewoda dolnośląski. - I z tego faktu wynika, że uczelnie powinny być także w mniejszych ośrodkach aby tam tworzyć lokalne elity. Ludzi znakomicie wykształconych w oparciu o nowoczesne technologie i którzy mają wpływ na rozwój gospodarczy swojego regionu i Polski. 

Wojewoda Dolnośląski zajrzał także do Ośrodka Szkolenia i Egzaminowania Maszynistów w Collegium Witelona, gdzie - dzięki nowoczesnym symulatorom - można wirtualnie kierować lokomotywami, po rzeczywistych trasach kolejowych. I tak Jarosław OBREMSKI sprawdził się obiecująco w roli maszynisty. To kolejne urządzenie, z którego korzystają studenci Collegium Witelona łącząc teorię z praktyką w tej najnowocześniejszej uczelni na Dolnym Śląsku

Skorzystał także z  zaproszenia do odwiedzenia uczelnianej strzelnicy. I można rzec, że broń leżała mu w dłoni jak ulał.

Fot zj

{gallery}galeria/wydarzenia/20-04-22-wojewoda-na-pwsz-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}