Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pracodawcy sięgają po filozofię Kaizen (FOTO)

LEGNICA. Letia Business Center byłą gospodarzem śniadanie biznesowego, organizowanego przez Związek Pracodawców Polska Miedź wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. oraz Kaizen Institute Poland pt. - Czy transformacja organizacji w oparciu o podejście Kaizen/Lean to dobry wybór na trudne czasy? Tak  brzmi motto przewodnie naszego dzisiejszego spotkania -  mówi Beata STASZKÓW, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź. - W gronie członków Związku są partnerzy, którzy wdrażają w swoich firmach, instytucjach czy jednostkach samorządu metody Kaizen Lean. Dlatego chcemy, aby ten kierunek został przeniesiony na kolejnych naszych partnerów, bo to dobry sposób na nowoczesne, sprawne zarządzanie w wielu przestrzeniach.

Dodajmy, że kolejne spotkanie biznesowe stało się magnesem dla samorządowców. Wójt gminy Krotoszyce Wojciech WOŹNIAK. - Jednym z elementów sukcesu jednostki samorządu terytorialnego jest takie zorganizowanie pracy urzędu, aby nasze funkcjonowanie było efektywne i zarazem by było to funkcjonowanie wychodzące na przeciw mieszkańcom naszej gminy. Metoda Kaizen Lean to metoda jak najbardziej odpowiadająca potrzebom samorządu, ale wymaga długiej  i metodycznej pracy ale my w tym kierunku podążamy ku zadowoleniu naszych mieszkańców.

Pracodawcy sięgają po filozofię Kaizen (FOTO)

 Uczestników spotkania ZPPM przywitał prezes LSSE Przemysław BOŻEK, a zaraz potem Aleksandra Jurkiewicz, Dyrektor Departamentu Klastrów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mówiła o wsparciu przedsiębiorców i współpracy z klastrami. Okazało się, że Związek Pracodawców Polska Miedź jest w zasadzie w przededniu przystąpienia do klastra motoryzacyjnego co odpowiada kierunkowi rozwoju ZPPM...

Następnie Marta Kanus – Konsultant Zarządzający, Project Manager z zapałem przedstawiła  Filozofia Kaizen, jako podejście we wprowadzaniu zmian w organizacji. Omówiła  główne czynniki sukcesu skupiając się na tym co sprawia, że jedne organizacje osiągają sukces wdrażając narzędzia Kaizen, a inne nie?

·Było też obszernie o ludziach w filozofii Kaizen .O tych, którym udało się wdrożyć transformację Kaizen i utrzymać efekty, przykłady wdrożeń w firmach produkcyjnych i usługowych.

A, że nie jest to tylko teoria, mówił,  gość specjalny Kaizen Institute,  Andrzej Krzywoń - pełnomocnik zarządu ds. programu "Krok po Kroku" w PKP Energetyka S.A., który przedstawił studium przypadku z wdrożenia projektu transformacyjnego opartego o Kaizen Lean . - Od 5 lat działamy w oparciu o Kaizen Lean  i dzięki temu uważam nasze przedsiębiorstwo za nowoczesnej, sprawnie działające.

Nic dziwnego, że obecny na spotkaniu  wiceprezes Lubinexu  Mirosław Aleksandrowicz nie krył, że celem zarządu jest wprowadzenie firmy na jeszcze wyższy poziom zarządzania, bo to pomoże w kierowaniu firmy i sprawi, że partnerzy firmy będą jeszcze bardziej zadowoleni. - Korzystanie z dobrych, sprawdzonych doświadczeń w zarządzaniu każdemu wyjdzie na dobre. Naszym celem jest być nr 1 w Zagłębiu Miedziowym w zakresie gastronomii, więc korzystanie z filozofii Kaizen może dać nam spodziewane efekty.

Z pewnością kilkugodzinne spotkanie było kolejnym interesującym projektem zaproponowanym przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

Fot. Zbigniew Jakubowski{gallery}galeria/wydarzenia/27-10-22-spotkanie-biznesowe-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}